FALL: Během příběhu

19. – 24. 9. 2024

Vzdělávání bez limitů, program se začátkem a koncem

Pro koho? Pro studenty SŠ a gymnázií

Kdy? V rámci festivalu FALL nabízíme čtyři termíny programu a čtyři hosty diskuse.

Ve všech termínech proběhne od 9:30 do 10:30 diskuze a od 10:30 do 12:30 vzdělávací program.

  • čtvrtek 19. 9. 2024 / Jan Němec
  • pátek 20. 9. 2024 / Dimitri Verhulst
  • pondělí 23. 9. 2024 / Alena Machoninová
  • úterý 24. 9. 2024 / Marek Torčík

Kolik stojí program s diskuzí? Speciální festivalová nabídka: 100 Kč/osoba při skupině od 10 do 30 osob | pedagogický doprovod zdarma  

Kolik stojí samotná diskuze? 60 Kč/osoba při skupině od 10 do 30 osob | pedagogický doprovod zdarma  

Jak a kdy objednat? Rezervace a další informace na skoly@dox.cz nebo na 295 568 104

Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Diskuze se spisovatelem/spisovatelkou + zážitkový program využívající metodiky Narrative 4 a obrazový materiál výstavy KAFKAesque

Školní skupiny mají v rámci festivalu FALL jedinečnou příležitost zúčastnit se diskuze s vybranými spisovateli. Navazující vzdělávací program je inspirován metodikou globálního projektu Narrative 4 a je zaměřen na rozvoj empatie prostřednictvím sdílení příběhů. V samotném závěru vás provedeme výstavou KAFKAesque v posledních dnech před jejím koncem.

Vyprávění, tak jak s ním pracuje projekt Narrative 4 a vzdělávací programy Centra DOX, umožňuje zažít sdílení příběhů s druhým člověkem způsobem, který vypadá na první pohled jednoduše – naslouchám a převyprávím. A právě v jednoduchosti je tu síla. Colum McCann, světoznámý irský spisovatel a zakladatel N4, tento koncept pojmenoval "radikální empatie" a pomáhá najít porozumění všude tam, kde lidé prožívají život jinak a vidí svět z jiné stránky.

Základem zážitkového programu jsou vlastní autentické příběhy účastníků, přičemž autenticita je zásadní. Osobní příběh, zážitek z dětství, by měl být na téma "proměna" a maximálně 5 minut dlouhý. A protože je určený ke sdílení, každý účastník se může rozhodnout, zda zvolí příběh smutný, veselý, závažný, nebo odlehčený. Příběh si účastníci připraví předem.