Ruka hlavu mění


Výtvarný kurz, který propojuje výtvarné techniky a myšlení s aktuálními výstavami centra DOX.


VE ČTVRTEK JEDNOU ZA 14 DNÍ OD 18.30 DO 20.30 HODIN.


Věříme tomu, že fyzický zážitek vizuálního umění přináší nové zkušenosti a může měnit náš pohled na viděné. Prostřednictvím různých výtvarných technik rozvíjíme schopnost vidět i pracovat manuálně a nejen s výtvarným materiálem.

Otevřené výtvarné dílny jsou určené pro začátečníky i pokročilé. Nejdůležitější je chuť učit se. Lektoři Centra DOX mají umělecké a pedagogické zkušenosti, osobitý přístup a učí se od sebe navzájem. A stejně individuálně přistupují i k účastníkům. Zkuste si myslet rukou.

25. 5. 2017 
Ne zcela překvapivě obsahuje výstava o big datech velké množství map a vizualizací: nabízí nám odstup a možnost podívat se na svět vcelku. A právě "mapa" jako specifický prostředník pro výklad i vnímání světa bude hlavním "problémem" této lekce. Zkusme si vyrobit osobní mapu - kreativně zaznamenat náš pohyb časem a prostorem. Jednou z inspirací budou globusy Ingo Günthera a instalace Procesor světa.

1. 6. 2017
Výstava o velkých datech ukazuje s daty a jejich toky i datové nosiče. Tentokrát bude malířská lekce obrazem fascinace "cédéčkem" - nic nového pod slunce, ale kdo z vás si ho někdo s úžasem neprohlédl? Barvy, odrazy, tvar, čistá krása - prostě si zamalovat.

15. 6. 2017
Poslední lekce v tomto školním roce bude patřit kontroverzi. Najdete nějakou v rámci výstavy BIG BANG DATA? Uvidíte výstavu jinýma očima? Je kontroverze jednoznačná, nebo naopak tajemná? Zkusíme jít od důkladného pozorování přes diskuzi až k objektu.
"Na kurzu se vzdělávám, hraju, nacházím inspiraci a odpočívám. Během dvou hodin stihneme malou přednášku o umění (a zvlášť o tom moderním), poté si prohlédneme část expozice nebo konkrétní dílo a pak dostaneme úkol a materiál k tvorbě. Vysvětlí nám techniku nebo specifika práce s konkrétním materiálem a... můžu dělat, co mě napadne, bez komplexů, bez obav, že něco zkazím nebo se to nebude líbit - zažít volnou, čistou a radostnou tvorbu. Fantastická relaxace!"

Kateřina Kubešová, pravidelná účastnice kurzu
Délka lekce: 120 minut

Cílová skupina: mládež a dospělí od 15 let

Místo konání: výtvarný ateliér DOXLAB a výstavní prostory centra DOX

Cena za lekci (včetně materiálu): 250Kč/dospělý, 150Kč/mládež do 18 let a senioři

Předplatné na semestr – 15 lekcí: 3000Kč/dospělý, 1800Kč/mládež do 18 let a senioři

Předplatné 5 lekcí kdykoli během semestru: 1100Kč/dospělý, 650Kč/mládež do 18 let a senioři

Pro členy Klubu přátel DOX 10% sleva na předplatné

Kapacita kurzu je omezena

Další informace: jiri@dox.cz, 295 568 104