KINOLAB DOX – Bezhlaví: Online disi party na téma prezidenství

12. 3. 2017 od 19:00

Stala se realita neuchopitelnou? Nahradila skutečnou konverzaci propaganda? Není ohrožena podstata demokracie a dokážeme si jako jednotlivci uchovat pokoru a autentičnost, jež jsou základními pilíři lidskosti a globální občasné společnosti?  

V rámci cyklu Bezhlaví: Anti-intelektualismus dnes organizuje KINOLAB DOX čtvrtý, čistě virtuální event ve formě přímého přenosu konverzací mezi Prahou a New Yorkem, který můžete sledovat přes Skype stream. Cyklus Bezhlaví uzavíráme ohleduplným a výsostně lidským intelektualizmem, který do svého úřadu, jako první demokraticky zvolený československý prezident přinesl spisovatel a disident Václav Havel. Tato citlivost je dnes postavená do nejdrsnější konfrontace volební politiky v Evropě a Americe.

FILM:

Ústředním filmem, na nějž budou diskuze navazovat, bude dokumentární snímek Hypernormalisation (Adam Curtis, BBC2016) a také série dokumentů: Power of Nightmares a Bitter Lake od stejného autora.
HOSTÉ DISKUZE:

Charlotta Kotík - nezávislá kurátorka, pravnučka Charlotty Garigue Masarykové, která působila jako ředitelka sbírek současného umění v Brooklynském muzeu v New Yorku

Bob Boudreaux -  bývalý moderátor televize ABC Disney Corporation v Houstonu, stát Texas, nyní aktivní herec žijící v Praze

Maria Stepanova - novinářka básnířka a aktivistka, která v Moskvě založila crowdfundingem placený portál Colta.ru, který je aktuálně jediným zdrojem informací, který dnes v Rusku existuje a má kolem 900,000 návštěvníků měsíčně.

Tento event bude pro KINOLAB DOX moderovat scenárista Hank H. Kim, který působí v New Yorku.
JAK SE ZÚČASTNIT?

V 19:00 středoevropského času se propojíme v online prostředí. Přesný způsob navázání spojení naleznete na Facebookové stránce akce. Před samotnou diskuzí doporučujme shlédnout výše uvedené filmy, na něž bude diskuze navazovat.

Online event je koncipovaný neformálně v duchu undergroundových disidentských večírků. Tajná setkání přátel, disidentů a kolegů po bytech (“bytové semináře”) byla během totality významnými centry vzdoru vůči režimu, místem důležitých diskuzí, přednášek a vzdělávání, které neposkytovaly oficiální univerzity. Proto jako poctu této tradici doporučujeme účastníkům v rámci online eventu uspořádat ve stejném termínu a čase na různých místech také vlastní bytové disi párty.

Akce bude probíhat v anglickém jazyce.
DOX Prague, a.s