ŠKOLA V DOXU / DOX VE ŠKOLE 2018 – PEDAGOGICKÝ WORKSHOP II.

25. 10. 2018 od 14:00 do 19:00

Workshop pro pedagogy 2. stupně ZŠ a SŠ k projektu #DATAMAZE / Datové bludiště

Digitální svět nám sebou přináší nové problémy, ale také příležitosti. Na jedné straně nás vrhá do víru obsahu, ve kterém se jenom stěží orientujeme, ale na straně druhé nám zprostředkovává nástroje, díky kterým můžeme ozvláštňovat výuku a promlouvat k našim studentům pro ně bližším jazykem. Pedagogický workshop Vás seznámí s projektem #DATAMAZE / Datové bludiště, který zkoumá náš život v digitálním prostředí. Prakticky a přenositelně vyzkoušíte, jak uvažovat o svých bezpečnostních heslech nebo jak zapojovat tzv. selfie obrázky do výuky s cílem nejenom referovat o našem prožívání, ale právě kriticky zkoumat svět kolem nás.

Projekt je určen učitelům předmětů dějepis, občanská výchova / základy společenských věd, český jazyk, výtvarná výchova, mediální výchova, zeměpis, příp. VŠ studentům (blízkých) oborů.

PROGRAM


13.30 – 14h

Registrace účastníků


14 – 16h

#DATAMAZE: 123456


Vzdělávací program k projektu #DATAMAZE / Datové bludiště 


Starám se dobře o svou digitální identitu? Kdo mi ji chce ukrást? Jak se tomu nejlépe ubránit?
V programu #DATAMAZE: 123456 se zaměříme na ochranu naší digitální identity a našeho soukromí. Zjistíme, jak jsou důležitá hesla pro existenci a pohyb v digitálním prostředí a pomocí osvědčených metod se naučíme bezpečná hesla tvořit.

Program povede Michal Kučerák (DOX).

  

16:30 – 17h

Občerstvení

 

17 – 18:30

Obrazy dějin na internetu


Přednáška Ústavu pro studium totalitních režimů spojená s workshopem


Tato část programu se bude věnovat „novým“ obrazům dějin na digitálních platformách jako jsou Instagram, TripAdvisor nebo Pinterest. Účastníci se seznámí se základními vlastnostmi těchto platforem a tím, jakým způsobem formují naše představy o minulosti. Lze prostřednictvím Instagramu interpretovat dějiny?

Program povede Čeněk Pýcha (ÚSTR).


18:30 – 19h

Závěrečná diskuse a hodnocení s malým občerstvením


Společně budeme reflektovat materiál projektu i podněty z workshopů a pokusíme se najít možnosti, jak s uvedeným pracovat dále ve školní třídě. V ideálním případě vznikne soubor nápadů a inspirací určený ke sdílení, případně připojíme postupy, které známe ze školního prostředí my.

Zaregistrujte se zde.


Vhodné zejména pro výuku OV/ZSV, IT, VV, D, ČJ (2. stupeň ZŠ a SŠ).


Více informací o projektu:

Jiří Raiterman

jiri@dox.cz

295 568 104

Ve spolupráci 


Partner projektu
DOX Prague, a.s