Příměstský tábor 5
10.–14. 8. 2020

Nejen dětství je plné otázek

Pro koho? Pro děti ve věku 6–12 let

Kdy? V termínu 10.–14. 8. 2020 každý den od 9 do 16 hodin

Další vypsané termíny táborů najdete zde

Za kolik? Částka 2 600 Kč zahrnuje vstupné, lektorské služby, výtvarný materiál a obědy v blízké restauraci

Kde? Ve výtvarném ateliéru DOXlab, výstavních prostorech Centra DOX a okolí Centra DOX

S kým? S naším lektorem Václavem Patou

Jak se přihlásit? E-mailem na rodiny@dox.cz nebo volejte 295 568 104

Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Kámen, dřevo a vodu potkáváme v přírodě jako základní stavební prvky krajiny, možná i světa. Velká část civilizace byla postavena právě z kamene nebo dřeva a blízko vody. Materiály důvěrně známé a zároveň trvanlivé mají všechny předpoklady pro to je vzít a něco z nich vytvořit. Třeba sochy. Dřevo můžeme spálit a uhlí s vodou použít jako barvu. Proměníme se v původní umělce používající metody a techniky starší než homo sapiens. Stane se z nás kmen, který používá výtvarné vyjádření ke komunikaci a jako zprávu o prostředí, v němž žije.

Kromě architektury půjdeme i ke kořenům současného umění - návštěva výstavy ULTRASUPERNATURAL nás donutí přemýšlet nad rolí umělce v měnícím se světě, někde velmi blízko vědy. A inspiraci budeme čerpat i z ostatních výstav, abychom pak mohli tvořit především venku. Spolu sundáme umění z podstavců a ze stěn a zaměříme se na jeho prapůvodní podoby. Stane se pro nás společným rituálem, hrou mezi tvůrci.

Na závěr tábora posbíráme všechna svědectví o existenci kmenu, jeho tvůrčích a objevitelských úspěších a společně všechno vystavíme.

Hurá na další akce