9 Já, jako grafická designérka

29. 4. – 28. 6. 2010

Představení 9 českých grafických designérek v Centru současného umění DOX. 9 x osobitý přístup ke grafickému designu! Nebo snad nalezení určitých podobností?

Olga Benešová *1980
Vystudovala VŠUP v Praze – ateliéry Grafický design a vizuální komunikace
a Tvorba písma a typografie. Od roku 2008 pracuje ve studiu Side2. Věnuje se zejména tvorbě corporate identity, plakátů a úpravě časopisů. Je členkou občanského sdružení Komfort mag, které vydává stejnojmenný časopis.
www.side2.cz

Žaneta Drgová *1983
Diplomantka Ateliéru grafického designu VŠVU v Bratislavě, absolventka Ostravské univerzity, Zlínské soukromé vyšší odborné školy umění a studijní stáže v ateliéru Grafického designu a vizuální komunikace na VŠUP v Praze. Externě spolupracuje s agenturou Ogilvy CID a v roce 2009 absolvovala pracovní stáž ve vídeňském studiu Bauer Koncept & Gestaltung. Je například autorkou loga a jednotného vizuálního stylu Zlínského kraje či spoluautorkou orientačního systému a výtvarného řešení interiérů dětské nemocnice
v Motole. Věnuje se především corporate designu, typografii a informačnímu designu.
www.zanetadrgova.weebly.com

Helena Jiskrová *1985
Je studentkou čtvrtého ročníku ateliéru Grafického designu a vizuální komunikace VŠUP v Praze. V roce 2008/2009 absolvovala studijní stáž na ENSAAMA (Olivier de Serres) v Paříži, současně pracovala ve studiu Talkie Walkie. Ve své tvorbě se zaměřuje především na corporate design, plakáty
a web design. Je autorkou celkového jednotného vizuálního stylu pro oblast Jižní Čechy, Ministerstva kultury či spoluautorkou orientačního systému
a výtvarného řešení interiérů dětské nemocnice v Motole.
www.helenajiskrova.cz

Zuzana Lehutová *1982
Vystudovala Fakultu výtvarných umění VUT Brno, Ateliér grafický design pod vedením Mgr. Václava Houfa. Od roku 2008 pracuje v reklamní agentuře Omega Design. Na volných projektech spolupracuje s Jaroslavem Juřicou pod hlavičkou HuberoKororo. Je jedním ze zakládajících členů portálu FreshFetish.cz
www.mixlepixle.blogspot.com

Věra Marešová *1982

Věnuje se corporate identity, od roku 2008 externě spolupracuje s Českou televizí na pozici grafika. V roce 2005 získala ocenění Národní cena za design ČR za logo a CI města Brna. Další realizece např. Ministerstvo dopravy, Ekofilm Festival. Vystudovala VŠUP Praha ateliér Grafický design a vizuální komunikace.Věnuje se corporate identity, od roku 2008 externě spolupracuje s Českou televizí na pozici grafika. V roce 2005 získala ocenění Národní cena za design ČR za logo a CI města Brna. Další realizece např. Ministerstvo dopravy, Ekofilm Festival.

Marta Maštálková *1984
Studentka VŠUP ateliéru Grafický design a vizuální komunikace. Věnuje se především tvorbě corporate identity (v současné době zejména architektonických ateliérů), grafické úpravě knih a experimentální typografii. Od r. 2006 externě spolupracuje s kreativní skupinou a1architects, kde se podílí na mnoha projektech. V roce 2006 získala ocenění Vynikající studentský design Designcentra České republiky a ateliérovou cenu VŠUP za font Karamel Sans CE. Je autorkou vizuálního stylu a katalogu Fragmenty fotografky Ester Havlové, vizuální podoby výstavy Pavel Janák – organizátor života, Dům umění města Brna; od r.2009 externě spolupracuje s divadlem Archa.
www.problemista.com
www.a1architects.cz

Iva Návojská Pechmanová *1982
Vystudovala Fakultu výtvarných umění VUT Brno, Ateliér grafický design pod vedením Mgr. Václava Houfa. Od roku 2007 pracuje na volné noze. Věnuje se především tvorbě jednotných vizuálních stylů. Je autorkou vizuálního stylu města Kroměříže, Moravské zemské knihovny v Brně a JazzFestBrno 2009. Volný čas věnuje kresbě a originálnímu designu triček i šperků.
www.pinxit.cz

Adéla Svobodová *1978
Vystudovala grafický design na VUT v Brně a v roce 2008 ukončila studia na AVU v Praze, kde působila v ateliéru Nových médií Michaela Bielického
a Malby II Vladimíra Skrepla, studovala v německém Karlsruhe a San Francisku. Věnuje se grafickému designu a volnému umění, společně s Pauline Kerleroux je již šest let autorkou vizuální podoby Fresh Film Festu.
V loňském roce společně založily grafické studio. Je rovněž členkou skupiny Ládví.


Barbora Toman Tylová *1981
V roce 2008 diplomovala v ateliéru Grafického designu na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. V letech 2007 až 2009 navštěvovala program Visual arts na VŠUP v ateliéru Grafického designu a vizuální komunikace. Nyní pokračuje v doktorském studijním programu výtvarná umění v oboru grafika a vizuální umění u prof. Rostislava Vaňka.
Její práce zahrnuje celé spektrum různorodých grafických aktivit. V roce 2008 získala Dobrý design v Národní ceně za studentský design (CI nadace Leontinka) a zvítězila v soutěži o vizuální identitu kulturního festivalu Nethworks.cz. Je součástí kreativního týmu Toman design.