Antihmota – DECHEM v DOX by Qubus

20. 12. 2013 – 3. 3. 2014

ANTIHMOTA

Chvíle, kdy jedna hmota končí a druhá ještě nezačala. Výstava ANTIHMOTA představuje tvorbu designérského studia DECHEM

Amorfní tvary z černé skloviny kontrastují s přesnými a křehkými konstrukcemi z laboratorního skla. Vzniká tak napětí hmot, barevnosti i funkce.

Výstavní koncept je volným pokračováním projektu propojení simaxového a křišťálového skla v kolekci Vyrobeno Dechem představené Michaelou Tomiškovou jako diplomová práce na VŠUP v Praze v roce 2011. Tato práce byla prezentována na Designbloku 2011, MAAD v Budapesti, Lommelu, DMY Berlin a v Holon Design museum v Israeli a získala několik ocenění, například nominace na objev roku cen Czech Grand design 2011. 

Michaela Tomišková & Jakub Janďourek

www.dechemstudio.com

Výstava probíhá v prostorách design shopu DOX by Qubus 19. 12. od 18h.

Michaela Tomišková

V roce 2011 dokončila studium produktového designu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Zúčastnila se rezidenčních programů na HKU v Utrechtu v oblasti grafického designu a experimentální práci s materiálem a stáže na Richard Hutton Studio v Rotterdamu. V současnosti pracuje jako designer na volné noze a specializuje se na potravinářský, produktový a interiérový design.

Jakub Janďourek

V roce 2007 dokončil studium kulturní teorie na FF UK v Praze. Od roku 2005 se začal zajímat o práci se sklem a dodatečně absolvoval sklářskou školu v Novém Boru, kde získal teoretické a praktické znalosti o tomto materiálu a jeho výrobních technologiích. Působil u takových společností a designérů, jako je Ajeto, Anna Torfs, Lasvit, Rony Plesl. V současné době pracuje produktový manažer na volné noze.