Během příběhu

13. – 15. 9. 2023

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme
 

Pro koho? Pro žáky 7. až 9. tříd ZŠ, studenty SŠ

Kdy? V rámci festivalu FALL nabízíme tři termíny programu:

  • středa 13. 9. 2023, 9.30–12.00
  • čtvrtek 14. 9. 2023, 9.30–12.00
  • pátek 15. 9. 2023, 9.30–12.00

Kolik stojí program? Speciální festivalová nabídka: 50 Kč/osoba při skupině od 10 do 25 osob | pedagogický doprovod zdarma  

Jak a kdy objednat? Rezervace a další informace na skoly@dox.cz nebo na 295 568 104

Program lze absolvovat v českém i anglickém jazyce. Programy v anglickém jazyce budou vedené irskými lektory Narrative 4.

Auditorium (budova B)
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Widget CTA

Školní skupiny mají v rámci festivalu FALL jedinečnou příležitost zúčastnit se diskuze se speciálními hosty – protagonisty románu Apeirogon irského spisovatele Columa McCanna. Palestinský akademik Bassam Aramin a izraelský grafický designér Rami Elhanan přišli o své dcery kvůli násilí ve vlasti. Přesto se z nich stali nejlepší přátelé a společně pořádají přednášky po celém světě a vyzývají k větší míře porozumění. Navazující vzdělávací program je inspirován metodikou globálního projektu Narrative 4 a je zaměřen na rozvoj empatie prostřednictvím sdílení příběhů. 

Relativně nový, ale již stovkami realizací ověřený program Během příběhu rozvíjí empatii prostřednictvím sdílení osobních příběhů, umožňuje identifikaci s uměleckými díly a z pohledu pedagogů i studentů jde o vzácný okamžik poznat sebe navzájem a současně rozvíjet kompetence potřebné ke stavbě příběhu a vyprávění.

Moderuje: Karolína Kočí

Bassam Aramin je palestinský akademik a Rami Elhanan je izraelský grafický designér. Oba ztratily své dcery kvůli násilí ve své vlasti. Přesto se z nich stali nejlepší přátelé a společně pořádají přednášky po celém světě, aby přispěli k většímu porozumění mezi lidmi. Příběh o nepravděpodobném přátelství dvou otců, které spojil smutek i touha po míru, inspiroval oceňovaný román Apeirogon Columa McCanna. Český překlad románu autor i jeho aktéři představí během festivalu.

Generální partner festivalu FALL

Partneři festivalu FALL