Beze mě: Šest tváří Boba Dylana

5. 8. 2020, 21:00

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Vstupné: 120 Kč

Promítáme za každého počasí. Za deště v sále DOX+ 

Sezení volné

Změna programu vyhrazena


Terasa Evergreen
Poupětova 3, Praha 7 – vchod DOX+ 
Ukázat na mapě

Letní filmové noci na travnaté střeše uprostřed města. Filmy, které hned tak někde neuvidíte. Velké projekční plátno, čistý zvuk do sluchátek, osvěžující drinky. To je nové letní kino Evergreen na střeše multifunkčního sálu DOX+.

5. srpna uvádíme snímek Beze mě: Šest tváří Boba Dylana

Velmi netradičně pojaté životopisné drama o životě a tvorbě Boba Dylana mapuje celou jeho hudební kariéru od akustických počátků, přes drogové experimenty v šedesátých letech, po křesťanské období let sedmdesátých a osmdesátých. Důraz je kladený také na jeho osobní i veřejný život a inspirační zdroje. Konkrétní životní etapy jednoho z nejvýznamnějších hudebníků všech dob postupně ztvárňuje šest různých herců bez ohledu na věk, rasu nebo pohlaví.

Americký režisér Todd Haynes vystudoval umění a založil organizaci na podporu nezávislých filmů. Svojí tvorbou se rychle zařadil do stejné kategorie a brzy se z něj v této oblasti stala ikonická postava. Jeho filmy se těší oblibě u kritiků i širokého obecenstva a získal za ně řadu festivalových cen. Na MFF v Benátkách dostal Stříbrného lva za snímek Beze mě.

Původní název: I'm Not There
Režie: Todd Haynes
Hrají: Cate Blanchett, Ben Whishaw, Christian Bale, Richard Gere
Země: Německo, Kanada, Spojené státy
Rok výroby: 2007
Délka (min): 135
Jazyk: angličtina
Titulky: čeština
Distributor: A Company Film Licensing International
Sekce: Pocta: Oren Moverman