BOOK & FLY: Svět knihy Praha ve Vzducholodi Gulliver

11. 5. 2018, 18:30

18:30
Sofi Oksanen & Adam Zagajewski
Odjezd ze SSSR – Exil nebo emigrace?

Opouštět něco znamená také přemýšlet o možnosti návratu, nebo si to tak alespoň většinou představujeme. Někdy ale odjíždějící ví, že návrat nebude už nikdy možný – zejména je-li ve hře politika. Exil představuje v takovém případě čekání, emigrace vzdání se samotné myšlenky na návrat. Sofi Oksanen a Adam Zagajewski se budou na základě vlastních zkušeností zamýšlet nad touto „volbou“.

 

Moderuje: Ondřej Soukup


Tlumočeno: čeština, angličtina

 

Organizuje Svět knihy Praha ve spolupráci s Centrem současného umění DOX, Polským institutem v Praze a Velvyslanectvím Finska. Podpořeno v rámci programu FILI - Finnish Literature Exchange.

20:00 
Drago Jančar & António Lobo Antunes
Popisování otřeseného světa
 
Každý spisovatel píše o světě kolem sebe, jinými slovy popisuje dějiny (přinejmenším v obecném slova smyslu). Pro některé jsou ale dějiny hlavním materiálem jejich knih. Jak si spisovatel vybírá v mocném proudu historie svůj příběh, svou verzi dějin? Jaký narativ volí? Existuje vlastně rozdíl mezi proudem vědomí a proudem dějin? 

Moderuje: Petr Fischer 

Tlumočeno: čeština, angličtina

Organizuje Svět knihy Praha ve spolupráci s Centrem současného umění DOX, Velvyslanectvím Portugalska a Velvyslanectvím Slovinska.

VSTUPENKY NA JEDNOTLIVÉ PROGRAMY:

-  ZÁKLADNÍ 60 Kč 

-  SNÍŽENÉ 40 Kč 

-  ZDARMA pro držitele platné vstupenky na festival Svět knihy Praha nebo pro členy Klubu přátel DOX (Z kapacitních důvodů doporučujeme rezervaci míst ve formuláři níže.)

Vstupenky v prodeji přes formulář níže nebo k zakoupení na pokladně Centra DOX v den konání akce.