Brutální sobota: ostravští autoři čtou v Gulliverovi

7. 9. 2019, 19:00

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Kolik stojí lístek? 60 Kč | snížené 40 Kč | pro členy Klubu přátel zdarma, cena zahrnuje i vstup do výstavy Art-Brut-All

Od 15 hodin můžete také navštívit akci Brutální sobota: cyklus odborných přednášek.

Při koupi vstupenky na oba programy vstupné 100 Kč | snížené 60 Kč | pro členy Klubu přátel zdarma, cena zahrnuje i vstup do výstavy Art-Brut-All.

Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

K výstavě Art-Brut-All jsme připravili sobotní odpoledne se čtyřmi přednáškami a večer autorského čtení vystavujících umělců ve Vzducholodi Gulliver. Ve večerní literární části se pražskému publiku představí ostravští umělci, kteří se kromě výtvarného umění věnují také literární tvorbě. Vystoupí Daniel Balabán, Pavel Forman, Tomáš Koudela a František Kowolowski.

Vystupující:

Daniel Balabán
Malíř, klasik současné české figurální malby a vysokoškolský pedagog, vedoucí ateliéru malby na Ostravské univerzitě. Tématem jeho tvorby je již od osmdesátých let religiozita, která v posledních letech přechází ke spiritualitě.

Pavel Forman
Obrazy malíře Pavla Formana jsou charakteristické tvarovým bohatstvím a sofistikovanou barevnou agresivitou. Je inspirován pop artem i street artem. Malbu vyučuje na Katedře výtvarné výchovy PedF Ostravské univerzity. Studoval také novou německou literaturu v Berlíně, vydal několik básnických sbírek.

Tomáš Koudela
Básník i prozaik (někdy píšící pod pseudonymem Jan Vrak), kurátor, teoretik současného umění, výtvarný autodidakt, nakladatelský redaktor, odborný asistent na Katedře výtvarné výchovy PedF Ostravské univerzity. Ve výtvarné tvorbě se věnuje vizuální poezii.

František Kowolowski
Ve své umělecké činnosti se věnuje akční tvorbě, happeningům a performancím, zkoumá doslova na vlastní kůži hranice angažovanosti umění a umělců ve společnosti. Děkan Fakulty umění ostravské univerzity, houbař a básník.