Cockerel uvádí: KDYŽ KABÁT MLUVÍ SE ŽIDLÍ

8. 10. 2014 – 8. 1. 2015

Výstava probíhá v prostorách designshopu DOX by QUBUS

Móda není jen to, co si oblékáme, ale i to, co žijeme. A nežijeme jen módou. V rozrůstající se kolekci L. K. nacházíme opět možnost okusit bytí v kulisách stylu „Cockerel“.

V předcházejícím setu oděvů a předmětů jsme byli konfrontováni s komunikačními schopnostmi věcí. Dívka oblékala šaty a konverzovala s vázou, jež byla součástí jejího outfitu. Teritorium komunikace vymezovaly hrany plastových přepravek. Prostor sestavený z variabilních modulů posloužil k vymezení místa instalace a zároveň napověděl něco o konceptu budování značky Cockerel.

Koncepce otevřeného prostoru se v nové kolekci oděvů a předmětů posouvá směrem ke komplexnějšímu interiérovému pojetí. Nové produkty, kromě oděvů také nábytek, rozšiřují stávající sortiment a také vytvářejí novou perspektivu dialogu mezi člověkem, předmětem a prostorem. Symbolika hranatých tvarů se volně promítá do tvarosloví oděvů, střihového zpracování a práce s barevností. „Suchá móda“, jak svůj styl definuje autorka, postrádá zdobnost, hovoří v jasném řádu linií a barev. V kolekci tak zůstává zachována jako nosný prvek jednoduchá geometrie a přímé tvarosloví podtržené kvalitou použitých materiálů – popelínu a vlny.

Střídmost tvarů dává vyniknout kráse materiálů a otevírá možnosti k přidávání dalších produktů. Tady a teď se ocitáme v pokojíčku, kde křeslo hovoří s kabátem ve společnosti židle a lampy. Perspektiva tohoto dialogu je přímočará a otevřená: posaď se a přemýšlej, co pro tebe znamená móda.

www.cockerel.cz