Contempuls Night: Yarn/Wire (USA)

18. 11. 2018, 20:30

Soubor Yarn/Wire, sestávající ze dvou hráčů na klávesové nástroje a dvou perkusionistů, se během patnácti let své existence stal nedílnou součástí newyorské scény soudobé hudby. Kvarteto vyhlášené mimořádnou přesností interpretace i energičností projevu navazuje tvůrčí spolupráce s těmi nejzajímavějšími skladateli ze Spojených států i Evropy a pouští se i do odvážných hudebních projektů. V Praze v multifunkčním sále DOX+ uvede dvě stěžejní díla svého repertoáru – část volného cyklu Images of Duration letos čtyřiačtyřicetiletého amerického skladatele Alexe Minceka a „hravě brutální“ dílo Feld, které pro soubor napsal jeden z nejvyhledávanějších německých skladatelů současnosti Enno Poppe. Festivalový program doplní světová premiéra skladby Pěsti, kterou na objednávku festivalu Contempuls složil Šimon Voseček, jehož hudba se v Rakousku, kde žije, těší čím dál většímu uznání, zatímco české publikum ji teprve objevuje.

PROGRAM


Alex Mincek: Images of Duration
Šimon Voseček: Pěsti, světová premiéra, objednávka festivalu Contempuls
Enno Poppe: Feld

Festival Contempuls přibližuje posluchačům aktuální dění ve světě soudobé vážné hudby. Na programu jeho 9. ročníku je dvojkoncert Contempuls Night, který v rámci jednoho večera představí íránsko-amerického cembalistu Mahana Esfahaniho a newyorský soubor Yarn/Wire, sestávající ze dvou hráčů na klávesové nástroje a dvou perkusionistů.


K dramaturgii již tradičně patří také uvedení nových děl, které čeští skladatelé vytváří přímo na objednávku festivalu. Letos zazní premiéry děl autorů světového renomé – Miroslava Srnky a Šimona Vosečka.

Vstupenky:

základní 300 Kč 
snížené pro studenty a seniory 200 Kč 
zvýhodněný balíček 500 Kč (cena na dva koncerty Mahan Esfahani, cembalo (USA/Irán)  a Yarn/Wire (USA))
Za podpory: Ministerstva kultury ČR, Magistrátu hl.m. Prahy

Partnerem koncertu je Centrum současného umění DOX.