Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

K létu patří letní kino i letní bouřky, ovšem nikoli ve stejný okamžik. Proto se Festival tanečních filmů rozhodl přesunout zítřejší projekci dokumentu Cunningham do jistějšího prostředí kina Světozor – datum ani čas se nemění. Pokud již máte zakoupené vstupenky, zůstávají v platnosti. Děkujeme za pochopení.

Vstupné: 120 Kč

Kde: kino Světozor
 

Festival tanečních filmů uvádí českou premiéru oceňovaného dokumentu Cunningham americké režisérky Ally Kovganové. Celovečerní dokument věnovaný jednomu z největších choreografických vizionářů – Merci Cunninghamovi – zachycuje tři dekády, v nichž nepochopený a tanečním světem zavrhovaný Merce navzdory všem předpokladům vyvinul novou taneční techniku a nabídl nový způsob tanečního myšlení. Film dokumentuje jeho tvorbu a přináší unikátní i dosud nezveřejněné dobové záběry. Mapuje evoluci techniky a estetiky Merce Cunninghama od 40. do 70. let minulého století a také jeho spolupráci s hudebním inovátorem Johnem Cagem a výtvarníkem Robertem Rauschenbergem. Snímek Cunningham vznikl v mezinárodní koprodukci.

„Tanec a film jsou si souzeny!“

Festival tanečních filmů se od roku 2009 profiluje jako bienále s cílem prezentovat díla z oblasti taneční kinematografie, dokumenty o tanci, inovativní záznamy tanečních inscenací a zejména díla žánru dance for camera. Taneční filmy prezentujeme, produkujeme a podporujeme jejich tvorbu. 

1 h 33 min | dokument | 2019
Režie: Alla Kovgan