Dadja českému tanci a umění

30. 10. 2019, 20:15

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Diskuze proběhne po skončení představení Útočiště mezinárodního souboru Farma v jeskyni

Vstup zdarma, svou účast však prosím potvrďte na info@tanecnikariera.cz.

Centrum současného umění  DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Setkání s paní Dadjou Altenburg-Kohl jako poděkování za podporu českého tance a divadla! Těšit se můžete na rozhovor s Dadjou Altenburg-Kohl, který moderuje Helena Bártlová, křest speciálního tištěného vydání Taneční aktuality.cz, a nemalé taneční překvapení!

Zveme Vás na scénický rozhovor a číši vína s profesorkou Dadjou Altenburg-Kohl, lékařkou a podnikatelkou, která je v Česku mnohem známější jako filantropka. Je nejen zakladatelkou muzea současného umění Museum Montanelli, které nedávno oslavilo 10. výročí, ale také patronkou Nadačního fondu pro taneční kariéru, významnou podporovatelkou a upřímnou milovnicí českého tance. Podpořila desítky projektů, souborů i jednotlivců, věnuje svoji energii a pozornost nezištně tam, kde cítí smysl a talent.

Proč podporuje český tanec, proč nerada používá slovo „mecenáška“ a proč se sama nestala tanečnicí, i když ji jeviště láká a sama si zahrála hned v několika představeních baletu Národního divadla v Praze? Jaké projekty plánuje do budoucna a proč odešla z mecenášského klubu Národního divadla, který spoluzakládala?