Data vs. láska

22. 10. 2018, 19:00

Jak se seznamujeme, rozcházíme a prožíváme partnerské vztahy v době datové? Mobil v ruce a oči upřené na obrazovku - tak vypadá velká část dnešní komunikace. Mění se tím kvalita a povaha partnerských vztah? Kolik párů ve vašem okolí se dalo dohromady online - přes Facebook, online seznamku nebo aplikaci Tinder? A kolik vztahů skončilo pouhou zprávou přes Messenger?
První ze série debat "Data vs." se bude zabývat tím, jak různé digitální nástroje a online prostředí, ve které trávíme stále více času a přesouváme zde své aktivity, mění podobu partnerských vztahů.
Večerem bude provázet psychoterapeut Honza Vojtko, který se zabývá párovou terapií a nástrahami, kterým páry musí v dnešní době čelit. Hosty budou Markéta Šetinová, socioložka a terapeutka zkoumající podobu moderní lásky a zejména fenoménem online seznamek a Ester Geislerová a Josefína Bakošová, které stojí za projektem Terapie sdílením - věty a útržky soukromé online konverzace, které často stojí za koncem vztahu a jejichž sdílení má příjemcům i ostatním čtenářům pomoci vyrovnat se s mnohdy složitou komunikací na síti.
Debata je součástí doprovodného programu výstavy #DATAMAZE - Datové bludiště. Cílem této série debat je zkoumat různé polohy života uživatelů v digitálním prostředí. Zajímá Vás nějaké téma, o kterém byste se chtěli dozvědět více? Napište nám svůj podnět na michal@dox.cz s heslem "data vs.".

Vstupné: 

dospělí 60 Kč 

snížené 40 Kč

Zdarma pro členy klubu přátel DOX. Nutná koupě vstupenky za 0 Kč skrze nákupní formulář níže.

Od 18:00 do 19:00 budou mít účastnící možnost si zdarma prohlédnout výstavu Datové bludiště.