Den architektury

5. 10. 2019, 00:00

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Vstup na všechny akce v rámce Dne architektury jsou ZDARMA. Veškerý program je v češtině. 

Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Widget CTA

Spolek KRUH ve spolupráci s lokálními organizacemi a iniciativami připravuje na podzim devátý ročník celorepublikového festivalu, do kterého jsou zapojena česká, moravská a slovenská města a obce všech velikostí. Obyvatelé tak budou mít opět možnost objevit často skryté a zajímavé architektonické objekty ze svého okolí. Nadcházející ročník je ve znamení tématu „Svobodná architektura“. Centrum DOX se zapojí programem, který návštěvníkům přiblíží rozsáhlý komplex galerie, která se za posledních několik let rozrostla o nadstavbu v podobě Vzducholodě a multifunkční sál připomínající sedačku "Chesterfield". Můžete se těšit na výtvarnou dílnu, výstavu studentských prací a komentované prohlídky.

Program

Rodinná výtvarná dílna DOMY PŘÍBĚHY
14 – 17 hodin

Domy mají své příběhy a příběhy se umí zabydlet. Každá stavba, každý prostor má vlastní historii a domy pomáhají příběhům vzniknout a odehrávat se. To vše můžeme jako ilustrátor zachycovat a komentovat, nebo jako architekti inscenovat. Přijďte si zkusit různé role - číst, vyprávět, poslouchat domy. Ve dvou paralelních dílnách pro celou rodinu v DOXu a vzducholodi Gulliver i ve výstavě Petra Síse. Více informací

Dílna je určena pro děti a dospělé od 5 let. Rezervace na rodiny@dox.cz

Výstava CO S NÍM?
14 – 17 hodin

Výstava studentských prací na téma znovu využití nádraží Bubeneč a jeho propojení se Stromovkou. Projekty studentů vysoké školy architektury ARCHIP o nové formě i náplni nádraží Bubeneč a jeho okolí.

Rezervace není nutná.       


SKRZNASKRZ DOXEM
od 15 hodin
od 17 hodin

Centrum DOX není jenom galerie. Rozšířilo se o dřevěnou nadstavbu ve tvaru Vzducholodě nebo o multifunkční sál připomínající sedačku "Chesterfield". Netradiční prohlídka Vám nabídne zajímavé pohledy na celý komplex Centra DOX, Vzducholoď Gulliver a Multifunkční sál DOX+.

Kapacita prohlídek je omezena. Rezervujte si své místo skrze formulář níže.