Den architektury v DOXu

29. 9. 2018, 00:00

Spolek KRUH ve spolupráci s lokálními organizacemi a iniciativami připravuje na podzim osmý ročník celorepublikového festivalu, do kterého jsou zapojena česká, moravská a slovenská města a obce všech velikostí. Obyvatelé tak budou mít opět možnost objevit často skryté a zajímavé architektonické objekty ze svého okolí. Nadcházející ročník je ve znamení tématu „Architektura společně“. Centrum DOX se zapojí programem, který návštěvníkům přiblíží nejnovější rozšíření - přístavbu DOX+. Můžete se těšit na výtvarnou dílnu, workshop s architekty v angličtině a komentované prohlídky v českém a anglickém jazyce.

PROGRAM

Rodinná výtvarná dílna Vrchovatě povrchu

14 – 17h 


Každá stavba, každý prostor je nějak oddělen od svého okolí - někdy jen sklem, vzduchem, jindy neproniknutelnou a silnou hranicí. Přijďte prozkoumat různé povrchy, materiály a vyzkoušet si je ve výtvarných workshopech - světlo, optika, rytmus, pocit. Vzducholoď Gulliver, budova DOX a DOX+ a související výstavy - dílny pro celou rodinu.Dílna je určena pro děti a dospělé od 5 let.
Kapacita dílny je omezena.
Rezervace a informace: rodiny@dox.cz
Vstup ZDARMA

PROGRAM

Rodinná výtvarná dílna Vrchovatě povrchu

14 – 17h 


Každá stavba, každý prostor je nějak oddělen od svého okolí - někdy jen sklem, vzduchem, jindy neproniknutelnou a silnou hranicí. Přijďte prozkoumat různé povrchy, materiály a vyzkoušet si je ve výtvarných workshopech - světlo, optika, rytmus, pocit. Vzducholoď Gulliver, budova DOX a DOX+ a související výstavy - dílny pro celou rodinu.


Dílna je určena pro děti a dospělé od 5 let.
Kapacita dílny je omezena.
Rezervace a informace: rodiny@dox.cz
Vstup ZDARMA

Workshop Architektem na vlastní kůži 

14 – 17h 

(program je veden v angličtině)

Zkuste si, jaké to je pracovat a myslet jako architekt. Studenti a učitelé z ARCHIPu a spolku Design Disco Vás provedou procesem navrhování prostor a objektů. Tato zkušenost změní Váš pohled na design a architekturu.

 

Workshop je otevřen pro studenty a dospělé od 16 let.

Kapacita dílny je omezená.

Rezervace přes formulář níže. 

Vstup ZDARMA

Komentovaná prohlídka Vyladěná architektura 

od 15h 

od 17h

Centrum DOX, které letos oslaví desáté narozeniny, se rozšířilo o nový multifunkční sál nazvaný DOX+, který vyniká svými akustickými parametry. Tento vznikl podle návrhu architektonického studia Petr Hájek Architekti a bude sloužit divadlu, tanci, hudbě filmu či performance. Nový sál doplňuje zkušebna a zrekonstruovaný 6-ti patrový objekt, který slouží jako provozní zázemí a ve třech patrech zde sídlí soukromá vysoká škola architektury ARCHIP. Projděte se novým sálem a objektem v doprovodu architekta Petra Hájka. Čeká Vás komentovaná prohlídka, která Vás naladí na vyladěnou architekturu. 

Kapacita prohlídky omezena.
Nutná rezervace přes formulář níže. 
Vstup ZDARMA 

Komentovaná prohlídka DOX+ v angličtině

od 16h 

od 18h

Novou přístavbou DOX+ Vám provede Martin Stoss z architektonického studia Petr Hájek Architekti a soukromou školu architektury ARCHIP Vám představí rektorka Regina Loukotová a její kolegové.

Kapacita prohlídky omezena.
Nutná rezervace přes formulář níže.
Vstup ZDARMA