E-GLASS: Kulturní zlato dolního Slezska

15. 6. – 18. 8. 2018

Výstava E-GLASS: Kulturní zlato Dolního Slezska prezentuje výsledky sklářského sympozia E-GLASS, které proběhlo v srpnu 2017 ve 3 sklárnách v rámci festivalu E-GLASS: Leśna Huta ve Szklarské Porebě (PL), Sklárna Martina Štefánka v Desné (ČR) a sklárna v Piechowicích (PL).

Sympozia se zúčastnili hostující polští a čeští umělci, ale i studenti a profesoři Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta ve Wrocławi.

Mezi vystavujícími umělci jsou Jakub Berdych Karpelis (CZ), Jakub Berdych starší (CZ), Prof. Małgorzata Dajewska (PL), Dr. Mariusz Labińsky (PL), Oldřich Plíva (CZ), Dr. Petr Stanický (CZ), Igor Wójcik (PL), Magdalena Wodarczyk (PL).
Studenti: Katarzyna Pilic (PL), Magdalena Rojek (PL), Diana
Szydłowska (PL), Maja Zbrożek (PL).

Výstava již putovala po několika místech v Polsku a nyní je poprvé k vidění v České Republice.
E-GLASS Festival je zaměřen na kombinací starých a nových technik výroby skla, experimety sale i na vzdělávání nové generace sklářských výtvarníků a spolupráci mezi umělci sousedských zemí.
Dolní Slezsko má za sebou již 600 letou tradici sklářského řemesla. Projekt E-Glass se snaží na tuto tradici navázat.
Kurátorka výstavy: Katarzyna Pilic
Pořadatelé projektu: OKIS: Kulturní a umělecké centrum ve Wroclawi, Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta ve Wrocławi, Krkonošské muzeum Jelenia Gora (PL), Qubus Design Studio (CZ), Severočeské muzeum v Liberci

Spolufinancováno Ministerstvem kultury a národního dědictví a místní samosprávy Dolního Slezska

Čestná záštita: Cezary Przybylski - maršál Dolního Slezska