Empatie jako nástroj a cíl

14. 9. 2023, 17:30

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme
 

Kdy? Ve čtvrtek 14. 9. 2023, 17.30–19.30

Pro koho? Pro pedagogy

Kolik stojí vstup? 100 Kč

Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

V rámci vzdělávací sekce festivalu FALL připravujeme přednášku irských lektorů metodiky Narrative 4 a následnou diskuzi s Bassamem Araminem a Ramim Elhananem. Festival FALL tematizuje základní princip literatury i vzdělávání – sdílení příběhů. Metodicky se v tomto případě stává sdílení příběhů nejen nástrojem, ale i cílem. Rozvoj empatie. Příležitost sdílet zkušenosti v rámci jedinečného setkání se vzácnými hosty nabízíme v tomto případě pedagogům a lektorům. 

Tématem setkání bude rozvoj empatie ukázané na příkladu konkrétních zkušeností a příběhů pozvaných hostů a především reflexe konfliktních nebo náročných situací spojených s aplikací metodiky.

Bassam Aramin a Rami Elhanan
palestinský akademik a izraelský grafický designér

Přišli o své dcery kvůli násilí ve své vlasti. Každý na jiné straně dlouholetého konfliktu. Nyní pořádají přednášky po celém světě a vyzývají k míru. Příběh o nepravděpodobném přátelství dvou otců, které spojil smutek i touha po míru, inspiroval oceňovaný román Apeirogon Columa McCanna. Český překlad románu autor i jeho aktéři představí během festivalu.

Generální partner festivalu FALL

Partneři festivalu FALL