Farma v jeskyni: Cesta

5. – 6. 10. 2018

Termíny představení:

5. 10. od 20:30 hodin

6. 10. od 20 hodin

Na „Cestě“ je hypnotizující způsob, jakým Farma v jeskyni převádí specifické emoce a zkušenosti do hudby a tance… do spletitého a zároveň bezprostředního obrazu nespatřených lidí žijících v rychle mizících kulturách“.
                                                                                             J. Fahim, Masress

Vzducholoď Gulliver tentokrát poletí na odlehlá místa, kde členové Farmy v jeskyni čerpali inspiraci pro svá představení. Hudba, video a silné obrazy v časosběrném představení uvnitř vzducholodě Gulliver a na střeše DOXu. Ve videoprojekcích se objeví přátelé Farmy v jeskyni z Amazonie, východního Slovenska, Andalusie a severní Brazílie, kteří inspirovali členy souboru svými příběhy, rytmy, tanečními kroky. Skrze písně, fragmenty z představení a videa z cest provede Farma v jeskyni diváky mapou bílých míst, kde se v zapomenutých komunitách předávala zkušenost a poznání, na které už dnes všichni zapomněli.
Účinkují členové souboru společně s neherci seniory, studenty, hudebníky, členy Dismanova rozhlasového dětského sboru a jazzovým virtuosem Marcelem Bártou.
Vstupné:
základní 190 Kč 
snížené pro studenty a seniory 150 Kč 
člen Klubu přátel DOX 133 Kč

Režie: Viliam Dočolomanský


Asistent režie: Juraj Augustín


Dramaturgie: Viliam Dočolomanský, Hana Varadzinová


Účinkují a vytvořili: Hana Varadzinová, Eliška Vavříková, Cecile Da Costa, Róbert Nižník, Roman Horák, Marcel Bárta, David Jánský, Andrej Lyga, Minh-Hieu Nguyen, Monika Částková, Barbora Ješutová, Ludmila Ješutová, Helena Myslivečková, Januše Schmidová, Eva Maříková, Helena Šikýřová a členové Dismanova rozhlasového dětského souboru


V projektu zazní zhudebněné básně Davida Růžičky.  


Světelný design: František Fabián  


Zvukový design: Eva Hamouzová

Farma v jeskyni je v roce 2018 podporována grantem Hlavního města Prahy ve výši 2.500.000 Kč  

Projekt Cesta je součástí micro eventu HERE BE LIONS v rámci evropského projektu sociálního a komunitního divadla Caravan Next

 

Dále částečně financovaného z prostředků programu EU Kreativní Evropa

 

Dále podpořili