I žvýkání je řeč

8. 3. – 8. 4. 2013

Po žvýkačce lidé sahají bezmyšlenkovitě s jediným záměrem - osvěžit dech. Předmět každodenní spotřeby ale může být současně věcí, jež spojuje, baví a inspiruje. To je hlavní ideou CharityGums.

Podstatou projektu CharityGums je prodej žvýkaček v obalu s originální grafikou ve spojení s podporou neziskových organizací. Těm náleží deset procent z ceny každého prodaného balení: za minulý rok, kdy byl projekt spuštěn, se tak mezi devět vybraných organizací rozdělilo celkem 270 tisíc korun

Projekt poskytuje prostor desítkám mladých a šikovných výtvarníků, kteří ve světě s převahou reklamního užití grafiky nemají mnoho příležitostí zviditelnit svůj umělecký talent. Díky rychlému rozšíření prodejní sítě žvýkaček jsou nyní jejich díla k vidění na více než 200 místech v Praze a dalších českých městech - v prostředí kaváren, knihoven či designových obchodů.

Výstava je souhrnnou prezentací výtvarníků, kteří se projektu účastnili v jeho prvním roce. A protože leitmotivem projektu Charity Gums je vedle společenské odpovědnosti hravá zábava, má neotřelou podobu i samotná expozice. Část tvůrců se tentokrát představuje na jiném předmětu denní spotřeby - obyčejném jídelním tácu. Zbývající část expozice tvoří zvětšené grafiky použité na obalech žvýkaček.


Vystavující autoři: 

Aleš Böhm, Pavel Botka, Jan Gruml, Pavlína Hňupová, Josefína Jonášová, Petr Korunka, Kamila Matoušová a Štěpán Stránský, Jaromír František Palme, Jan Ignác Říha, Stanislav Setinský, Lucia Šachlová, Adéla Taubelová, Petra Valouchová a Tomas Crow.

Po ukončení výstavy, v úterý 9. dubna, proběhne v prostorách kavárny dražba exponátů, jejíž výtěžek se rozdělí mezi neziskové organizace podporované v roce 2012. Více informací naleznete na www.charitygums.com a ve Facebookové události.

Večerem provedou šansoniérka Jana Rychterová a náš spolupracovník Filip Budák.
Cena vstupného 100,- Kč.
Vážné zájemce o koupi některého z obrazů prosíme o potvrzení na mail andrea.votrubova@charitymints.com.