Jak se prodává strach a nenávist

1. 3. 2023, 20:40

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Jaký je vstup? Jednotné vstupné 120 Kč

Vstup na diskuzi je volný při předložení vstupenky na představení Commander z dat 27. 2., 28. 2. nebo 1. 3. Pokud se zúčastníte představení, není nutné kupovat samostatnou vstupenku na diskuzi.

Diskuze probíhá pouze v českém jazyce.

Multifunkční sál DOX+
Poupětova 3, Praha 7

Ukázat na mapě

V diskuzi navazující na multižánrovou inscenaci Commander budeme mluvit o populismu, vyvolávání strachu a nenávisti ve společnosti i etice tvorby politických kampaní s politoložkou Petrou Guasti a odborníkem na politickou komunikaci Karlem Kremlem. 

Hosté: politoložka PhDr. Petra Guasti, M.A., Ph.D. a odborník na politickou komunikaci Mgr. Karel Kreml

Moderátorka: Markéta Hrehorová, výzkumnice a členka souboru Farma v Jeskyni

Politoložka a socioložka PhDr. Petra Guasti, M.A., Ph.D. se ve svém výzkumu zaměřuje na demokracii, populismus a polarizaci společnosti. Působí v Institutu politologických studií na Univerzitě Karlově, v Sociologickém ústavu AV ČR a SIRY, kde vede výzkumnou skupinu Populismus a polarizace. Otázkám demokracie se také věnovala v Ashově centru na Harvardově univerzitě.

Mgr. Karel Kreml je předsedou Klubu politické komunikace a ředitel komunikační agentury Politinkers. Vystudoval politologii na Filozofické fakultě ZČU v Plzni a Fakultě sociálních věd UK v Praze, v minulosti působil jako tiskový mluvčí hnutí Starostové a nezávislí a PR manažer portálu EurActiv.cz.

Commander je multižánrová inscenace zkoumající radikalizaci a polarizaci skrze pohybové divadlo s živou hudbou a film s dětskými herci. Dílo pracuje s dialogy převzatými ze skutečných chatů extremistické on-line skupiny, kterou pod profilem Commander vedl třináctiletý chlapec z Estonska. Dynamika pohybu performerů, tep živé hudby a zneklidňující obrazy společně tvoří nevšední vhled do digitální temnoty, o které většina z nás nemá a možná ani nechce mít tušení.