JOURNAL (IR)RESPONSABLE

28. 1. – 9. 3. 2015

Francouzský humoristický časopis Charlie Hebdo se už od 60. let 20. století  vyjadřuje prostřednictvím kreslené satiry k celé řadě nejrůznějších témat. Ať už na svých stránkách komentuje autoritářství, militarismus, rasismus, aktuální politické události, náboženství nebo terorismus, jeho přístup je vždy stejně kritický. Žádná nedotknutelnost, žádná posvátnost.

Od 7. ledna 2015 zná Charlie Hebdo celý svět. Teroristický útok na jeho redakci odstartoval nejen obrovskou vlnu solidarity, ale otevřel diskusi o zásadních otázkách ideálů svobodné společnosti: svobodě projevu, vyznání, toleranci k odlišnosti a dalších. Tato diskuse se samozřejmě týká i české společnosti.

Fotografie z vernisáže 27. 1. 2015.

Výstava Journal (Ir)responsable má umožnit české veřejnosti udělat si vlastní názor na časopis, jeho postoj, myšlenky, humor. Ať už nazveme přístup časopisu jakkoliv – šokující, hloupý, primitivní, zlý, netaktní, inteligentní, provokující či geniální – jde stále o přístup založený na humoru. A žádný humor nemůže být ve 21. století hrdelním zločinem.

Děkujeme všem, kteří nám s přípravou výstavy pomohli.

Tým DOX

Doprovodný program:

9. 3. | 19h

KDO SE SMĚJE....

- závěrečná diksuze k výstavě

Projděte se výstavou v reportáži  Martina Veselovského: DVTV - Nezodpovědný časopis Charlie Hebdo v galerii DOX