Kontext: Inspirace architektury. Přednáška o projektech Adjaye Associates

24. 10. 2018, 18:00

Zveme vás na přednášku architekta Glenna DeRoche ze studia Adjaye Associates, jednoho z nejvýznamnějších architektonických studií současnosti.
Glenn DeRoche přijíždí do Prahy na pozvání Bakala Foundation, která spolu s Design Museem v Londýně a Nadačním fondem Kaplicky Centre pořádá soutěž pro studenty architektury Kaplicky Internship. Po přednášce Glenn DeRoche vyhlásí výsledky soutěže, jejíž vítěz získá hrazenou stáž v Adjaye Associates. 
Toto londýnské studio s globální působností a realizacemi na čtyřech kontinentech si získalo renomé zejména svými stavbami pro kulturní instituce. Příkladem může být budova Národního muzea afroamerické historie a kultury ve Washingtonu DC, oceněná hned ve dvou soutěžích o design roku 2017.
Glenn DeRoche působí ve studiu od roku 2010, v současnosti na pozici Project Director. Ve své přednášce s názvem Context: Informing Architecture představí tři dokončené projekty Adjaye Associates a vysvětlí, jak může být kontext využit v procesu návrhu a přispět k „architektuře místa“ spíše než k „umisťování architektury“.
Vstup na přednášku je zdarma po předchozí registraci na: https://adjaye.eventbrite.com
Událost je určena jak pro architekty, tak pro širokou veřejnost se zájmem o architekturu.