Kout – někde tam

21. 10. 2015 – 21. 1. 2016

Výstava probíhá v prostorách designshopu DOX by QUBUS.

Hledáš – najdeš! Nehledáš – ztratíš!

„Slepá bábo, kam tě vedu?“ 

„Do kouta.“

„Co v tom koutě?“

„Kohouta.“

„Co v kohoutě?“

„Zlaté vejce.“

„Co v tom vejci?“ 

„Zlatá jehla.“

„Co v té jehle?“ 

„Zlatá nit.“ 

„Co v té niti?“

„Nic.“ 

„Tak si mě Slepá bábo chyť.”

V instalaci Kout – někde tam, můžete nalézt sbírku nově nalezených produktů od Antonína Tomáška pro značky TABLO, Bits and piecesKout

Kout je imaginární prostor, který si každý může v představě zabydlet po svém – na základě vlastních zkušeností a přání. Důležité je hledání. Podtitul výstavy Hledáš – najdeš! Nehledáš – ztratíš! naznačuje, že pokud se zajímáte, poznáváte svět; pokud ne, stává se plochým. Pro někoho je kout místem, kam se odkládají věci, pro jiného místem, kde se dobře žije.

Instalace v prostorách designshopu DOX by Qubus vychází ze snahy prezentovat produkty právě tak, aby „kdo hledá – našel“. Na centrální společné ploše, vytvořené z beden a desek nalezených v koutě, se scenérie v průběhu výstavy mění. Předměty nejsou nedotknutelné, divák je může vzít do ruky, zkoumat a objevovat. Set pro filtrovanou kávu pro značku Bits and pieces, nebo cinkající porcelánový Měšec na drobné pro strýčka příhodu (a pro značku TABLO), mohou ožít. Sada pokrevně spojených nádob Relatives z dílny Kout Antonína Tomáška je doprovozena tichým rozhovorem skupinky Sněhurčiných trpaslíků. Nápovědou k instalaci je světelné pozadí se stínohrou předmětů, navržené Richardem Loskotem.

Kout je zapadlá dílna na malém dvorku v centru Prahy. Místo, kde věci vznikají, leží, zrají a kde je prostor pro vývoj keramických, porcelánových produktů, setkání a spolupráci.

TABLO je nakladatelství designu nejen pro stolování. Přivádí na svět obyčejné věci s neobyčejným příběhem.

Bits and pieces je nová česká značka, mentální prostor, kolektiv autorů, mozaika přístupů a pohledů na věci kolem nás.

Vystavené produkty jsou výsledkem společného hledání. Pro TABLO byl objeven podivuhodný předmět někde na pomezí funkce a magie. S Bits and pieces se výzvou stala úskalí a potřeby spojené s procesem filtrování kávy, ať už doma, nebo v kavárenském provozu.