Kubánský tanečník

21. 5. 2021, 20:15

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Projekce v rámci festivalu Jeden svět na letní terase Evergreen. Zvuk bude přenášen do sluchátek, která obdržíte na místě. Deky si prosím přineste vlastní.

Vstupné: základní 90 Kč, ZTP 45 Kč | lze koupit online nebo přímo před projekcí v pokladně DOX+

Upozornění: V případě nepříznivého počasí obdržíte voucher a film si přehrajete doma online. Informaci o případném zrušení promítání zveřejníme v den konání projekce nejpozději v 18 hodin.

Terasa Evergreen
Poupětova 3, Praha 7 – vchod DOX+
Ukázat na mapě
 

Aktuálně z Jednoho světa: Projekce proběhnou za přísného dodržování veškerých vládních a hygienických nařízení. Bude se jich možné zúčastnit pouze s negativním PCR či antigenním testem, potvrzením o očkování anebo s osvědčením o prodělání nemoci covid-19. Budeme uznávat potvrzení od zaměstnavatele nebo potvrzení z laboratoří – nebudeme uznávat čestná prohlášení nebo samotesty, potvrzení kontrolujeme u pokladny / u vstupu na terasu.

Festival Jeden svět, se kterým dlouhodobě spolupracujeme, se letos koná nejen online, ale i venku! DOX a jeho zelená terasa Evergreen ve vnitrobloku je jedním z festivalových míst, kde si za dodržování všech vládních a hygienických opatření můžete užít filmy opravdu naživo, na velkém plátně, s publikem a diskuzí. Deky s sebou!

Alexisovým snem je stát se nejlepším kubánským tanečníkem. Než se ale stačí protančit Národní baletní školou v Havaně, život mu přinese nečekanou změnu: jeho rodiče se rozhodnou Kubu opustit.

Emotivní příběh mladého talentovaného tanečníka, který náhle opouští bezpečí domova na Kubě a ocitá se ve Spojených státech, ve světě tvrdé konkurence, ale i otevřených možností. Citlivý portrét krásného i bolavého dospívání, protkaný kubánským temperamentem, sledujeme na pozadí dvou rozdílných přístupů k životu: srdečně komunitního kubánského a individualizovaného amerického. Dokáže Alexis i v nové společnosti pokračovat v cestě za svým snem?

Kubánský tanečník / Roberto Salinas / Itálie, Kanada, Chile 2020 / 98 min. / anglicky, španělsky, české titulky

Teaser filmu

Projekci předchází krátká diskuze s Luciou Argüellovou, vedoucí latinsko-amerického programu Člověka v tísni.