Letní kino DOX

5. 7. – 6. 9. 2023

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme


Kdy? Každou středu ve 21.30 (projekce začíná po setmění), projekce 6. 9. začne již ve 21.00

Kolik stojí vstupenka? Jednotné vstupné 200 Kč

Co členové DOX Klubu? 20 % sleva na projekci | slevu prosím vyberte v nákupním formuláři

Jak koupit vstupenku? Vstupenku je možné zakoupit online, v den projekce až do 19 hodin. Také od 20 hodin do 21.30 v pokladně Centra DOX (Poupětova 1) v případě, že není projekce vyprodána.

Co když bude pršet? V případě nepříznivého počasí bude projekce zrušena. Peníze vám vrátíme, pokud promítání ještě nezačalo.

V jakém jazyce? Filmy uvádíme v původním znění s českými titulky a některé filmy i s anglickými titulky.

Terasa DOX+ a bar bude otevřen před projekcí od 20 hodin. 

Terasa DOX+
Poupětova 3 – vchod DOX+
Ukázat na mapě

Widget CTA

Představujeme unikátní letní projekt, který spojuje DOX a Edison Filmhub. Společně jsme pro vás připravili letní kino na unikátním místě – na střeše DOX+ s výhledem na vzducholoď Gulliver, které nabídne celkem devět projekcí na velkoplošném venkovním plátně, skvělý zvuk bezdrátových sluchátek, ale také osvěžující letní drinky a nezaměnitelnou atmosféru. V letošní pečlivě vybrané artové dramaturgické lince se prolíná současná umělecká kinematografie a světy umělců samotných. Od Caravaggia až po Jeana-Luca Godarda, od pařížského muzea Louvre až po íránské autoritářské dusno, od výtvarného umění až po burlesku. Těšíme se na všechny milovníky filmu a umění. Těšíme se na vás.

5. 7.  Obávaný (Francie)
režie: Michel Hazanavicius (2017, 103 min)

12. 7.  Gauguin - Voyage de Tahiti (Francie) – VYPRODÁNO
režie: Édouard Deluc (2017, 97 min)

19. 7.  Leonora addio (Itálie) – ZRUŠENO
režie: Paolo Taviani (2022, 90 min)

26. 7.  Velká nádhera (Francie, Itálie) – VYPRODÁNO
režie: Paolo Sorrentino (2013, 135 min)

2. 8.  Turné (Francie) – ZRUŠENO
režie: Mathieu Amalric, Christophe Beaucarne (2010, 107 min)

9. 8.  Caravaggiův stín (Itálie, Francie) – PŘESUNUTO DO SÁLU DOX+
předpremiéra
režie: Michele Placido (2022, 120 min)

16. 8.  Prase (Írán) – ZRUŠENO
režie: Mani Haghighi (2018, 104 min)

23. 8.  Sůl Země (Francie, Itálie, Brazílie) – VYPRODÁNO
režie: Juliano Ribeiro Salgado, Wim Wenders (2014, 110 min)

30. 8.  Frankofonie (Francie, Německo, Nizozemí) – ZRUŠENO
režie: Alexandr Sokurov (2015, 84 min)

6. 9. od 21.00 Turné (Francie)
režie: Mathieu Amalric, Christophe Beaucarne (2010, 107 min)

Každou středu promítáme jeden artový film

Obávaný

Paříž, rok 1967. Jean-Luc Godard natáčí snímek La Chinoise s Anne Wiazemsky – ženou, se kterou se později ožení. Krize, kterou však vzápětí projde, ho zásadně promění. Snímek Obávaný promítáme v letním kině na terase DOX+.


Gauguin - Voyage de Tahiti – VYPRODÁNO

Příběh francouzského malíře Paula Gauguina a jeho aféry s mladší Tahiťankou, která se stala jeho múzou. Snímek Gauguin - Voyage de Tahiti promítáme v letním kině na terase DOX+.


Leonora addio – ZRUŠENO

Tři surrealistické pohřby se prolínají s vraždou sicilského přistěhovaleckého chlapce v Brooklynu. Snímek Leonora addio promítáme v letním kině na terase DOX+.


Velká nádhera – VYPRODÁNO

Zoufalý Babylon zbohatlíků, politiků, zločinců, umělců, intelektuálů, ale i komplikovaných vztahů ožívá v starověkých budovách a gigantických vilách Říma, to vše očima rozčarovaného Jepa. Snímek Velká nádhera promítáme v letním kině na terase DOX+.


Turné – ZRUŠENO

Nostalgická tragikomedie o turné americké kabaretní skupiny New Burlesque po Francii, na němž se romantické představy střetávají s realitou. Snímek Turné promítáme v letním kině na terase DOX+.


Caravaggiův stín – předpremiéra

Složitý a dobrodružný život Michelangela Merisiho alias Caravaggia, proslulého renesanční malíře, který vzdoruje Vatikánu zobrazuje snímek Caravaggiův stín. Promítáme v rámci letního kina výjimečně v sále DOX+.


Prase – ZRUŠENO

Snímek Prase je drzý politický jinotaj, buranská crazy komedie i pokřivené kytarové sólo v cele autoritářského státu. Promítáme v letním kině na terase DOX+.


Sůl Země – VYPRODÁNO

Život a dílo fotografa Sebastiãa Salgada, který čtyřicet let dokumentoval lidskou společnost v neznámých koutech světa. Snímek Sůl Země promítáme v letním kině na terase DOX+.


Frankofonie – ZRUŠENO

Na pozadí druhé světové války (resp. německé okupace Francie) zkoumá režisér Alexandr Sokurov vztah mezi uměním a mocí a ptá se, co nám kultura říká o nás samých. Snímek Frankofonie promítáme v letním kině na terase DOX+.


Turné

Nostalgická tragikomedie o turné americké kabaretní skupiny New Burlesque po Francii, na němž se romantické představy střetávají s realitou. Snímek Turné promítáme v letním kině na terase DOX+.


Partner