Léto s DOXíkem

13. – 31. 7. 2019

Nejen dětství je plné otázek

Pro děti a dospělé od 5 let

Vstup: dospělý + dítě 90 Kč, další dítě 60 Kč | Zdarma pro členy Klubu přátel DOX (typ rodina).

Rezervace a informace: rodiny@dox.cz, 295 568 104
Rezervace a informace v den konání dílny: 295 568 123

Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Widget CTA

Říkáme tomu aktivní odpočinek! Letní programy Centra DOX se nesou v duchu her a interaktivních setkání se současným uměním, designem a architekturou. Pět letních odpolední můžete se svými dětmi či vnoučaty strávit v galerijním prostředí obklopeni uměleckými díly a za doprovodu našich lektorů si společně užít rodinné kreativní chvilky. 

Jiřičné vidění
13. 7. | 14 — 17h
Rodinná výtvarná dílna k výstavě JIŘIČNÁ

Dokážete si představit místo vytvořené pouze ze skla a oceli a přitom inspirované přírodou? Přijďte i vy zažít Evy Jiřičné vidění. Nechte se provést výstavou, prozkoumejte principy základních stavebních materiálů a vytvořte si svou vlastní čistou a krásnou architekturu. Možná nepostavíte dům, koncertní síň, ani most, ale vlastníma rukama uvidíte, co všechno může (nebo nemůže) být architektura.

DOXíkův dětský den
27. 7. | 14 — 18h
Otevřené výtvarné dílny k výstavě JIŘIČNÁ, vzducholodi GULLIVER a s divadelním představením PAPÍRRRR od Spielraum Kollektiv

Několik výtvarných dílen rozmístěných po celém DOXu bude opět propojovat soutěž/nesoutěž, ve které bude mít každý šanci zvítězit. Jak vyhrát nad materiály, světlem a prostorem si naopak na různý způsob vyzkoušíte v rozmanitých dílnách k výstavám a prostorům Centra DOX. Odpočinout od čisté tvorby si budete moci u skvělého představení Spielraum Kollektiv s názvem PAPÍRRR. Interaktivní inscenace připravená pro dětského diváka ve věku od 5 do 10 let vznikla zkoumáním papíru a zvuku a účinkují v ní dva performeři a tři hudebníci (Tygroo). Dohromady pět – pět zastávek s inspirací světovým designem, udržitelnou architekturou a současným uměním!

Skicuj a mysli rukou
10. 8. | 14 — 17h
Rodinná výtvarná dílna k výstavě JIŘIČNÁ

Jak vznikne první nápad na dům, most, schody? Architektka a designérka Eva Jiřičná slaví letos 80. narozeniny a na výstavě k životnímu jubileu ukazuje přímo nebo nepřímo několik set svých projektů i bohaté inspirační zdroje. Kreslit, skicovat, dělat náčrty, vizualizovat nápady; při tom všem se člověk může dostat k jinému výsledku, než když přemýšlí jen tzv. v hlavě. A výstava tolika zajímavých a výjimečných projektů tento víkend končí a stojí za to zkusit si na vlastní pěst myslet rukou

Domy příběhy
24. 8. | 14 — 17h
Rodinná výtvarná dílna ke vzducholodi GULLIVER a architektuře Centra DOX a DOX+

Proč je důležitá rozmanitost (nejen) v architektuře a jakou roli hrají osobnosti tvůrců? To a taky trochu sami sebe budeme zážitkově a výtvarně zkoumat při konfrontaci architektury Ivana Kroupy (DOX) s naprosto odlišným přístupem Martina Rajniše (Vzducholoď GULLIVER) a výjimečně i s novým prostorem multifunkční budovy DOX+, která vznikla pod vedením oceňovaného architekta Petra Hájka. Kde se nejvíc najdete vy?

MEME ME
31. 8. | 14 — 17h
Rodinná výtvarná dílna k projektu #DATAMAZE / Datové bludiště

Víte co je to „meme“? I když se říká, že internetové memy nevysvětlíš, my to zkusíme… Mem můžeme v kostce označit jako datovou informaci (třeba obrázek s textem, video, píseň), která si na internetu žije svým vlastním životem, nekontrolovatelně se jím šíří a při tom se ještě všelijak mění. Co je pro „meme“ typické je humor, sarkasmus a ironie. Mem mluví svým vlastním jazykem. Ovládáte ho? A Vaše děti?  Jak takový mem vlastně vzniká? Jaké může mít podoby a co všechno (kromě záchvatů smíchu) může způsobit? To zkusíme zjistit v rámci poslední prázdninové rodinné dílny.