LLEV Product design - Existence

28. 9. – 4. 11. 2012

Designérské studio LLEV, které již několik let tvoří manželský pár Eva
a Marcel Mochalovi,
představuje v rámci své sólové výstavy Existence v galerii DOX BY QUBUS rozmanitý a přesto koncepčně ucelený výběr své tvorby. Nejedná se pouze o strohou prezentaci produktů, ale o promyšlený výstavní celek představující uplynulou tvorbu tvůrčího páru z Českého Ráje v nových souvislostech.
Oba designéři jsou si i přes svůj poetický umělecký přístup k navrhování předmětů stále vědomi především užité hodnoty designu. Všechny jejich objekty vždy pracují s jasnou funkcí obohacenou o poezii každodennosti, která může být schována v křídlech motýlů nebo mezi listy březového háje. Své výstavní projekty se pak autoři snaží vždy zasadit do originálních souvislostí představující nejenom jejich konkrétní tvorbu z jiných úhlů pohledu, ale odkrývající i odlišné stránky designérské tvorby a praxe obecně.
Vyjímkou tak není ani jejich výstaní koncept Existence, který si pohrává
s tématem relativního vzniku tvůrčího nápadu a jeho uvedení v život. Na výstavě si tak kromě skromného výběru některých oblíbených produktů studia LLEV a fotografického doprovodu, můžete prohlédnout práce, které vznikly
v posledních třech letech, ale nikdy však nemohly spatřit světlo světa. Jedná se většinou o soutěžní návrhy pro české výrobce jako jsou Ton, Jika nebo Kavalier. I přesto, že byly projekty studia LLEV v soutěžích pozitivně přijaty, nevybojovaly ale první místa a zůstaly tak tudíž pouze na papíře. Výstavní médium teď ale umožňuje představit studiu LLEV druhou dimenzi své tvůrčí Existence a symbolicky jejich nerealizované projekty přivést k životu bok po boku některých jejich uskutečněných prací.
Kurátor: Adam Štěch
Více informací na tel. čísle +420 775 708 090 nebo na emailu qubus@qubus.cz.