Noisy Talk vol. 11 | Martin Leskovjan

10. 2. 2020, 10:30

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Vstupné: 60 Kč. Děti do 6 let zdarma. V ceně vstupného je i káva. Kapacita je omezena.

Přednáška bude trvat max. 1 hodinu.

Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Widget CTA

Tématem jedenácté Noisy Talk budou hrozbách v oblasti IT a kyberbezpečnosti.

Martin Leskovjan je odborník na IT bezpečnost, ale doma je i v oblasti práva a umění. Martin působí ve společnosti Citadelo, která sdružuje tzv. etické hacery, kteří pomáhají odhalit slabá místa v IT systémech. Je také jedním ze spoluzakladatelů Paralelní Polis.

Ve své Noisy Talk bude mluvit o současných kyberhrozbách a pak se zaměří zejména na otázky internetové bezpečnosti týkající se dětí a jejich rodičů. On-line prostředí se totiž stává nevyhnutelnou součástí života stále mladších dětí. Rodiče i školy jsou ale pozadu ohledně povědomí o hrozbách a způsbech, jak s nimi pracovat, jak o nich hovořit s dětmi a jaká technická opatření pro své děti zajistit, aby nebyly dalším snadným terčem nejrůznějších útočníků, kteří na internetu působí. Budeme se věnovat bezpečnostním aspektům nejčastěji používaných služeb a nástrojů s důrazem na praktické tipy jak bezpečnost dětí zvýšit, kde hledat informace a pod.

Děti jsou vítány. O jejich přítomnosti je obeznámen řečník a každý, kdo se akce účastní, tak činí s vědomím, že děti budou pravděpodobně pobíhat, brmlat, hrát si atp. Na místě pro ně bude připravený malý improvizovaný dětský koutek, takže doporučujeme přinést raději i pár hraček z vlastních zásob.