NOISY TALK vol. 2 | Lenka Krsová

31. 10. 2018, 16:00

NOISY TALKS je série přednášek určená převážně rodičům s dětmi.Přednášky se konají odpoledne, trvají max. hodinu, v sále je vytvořený dětský koutek a přednášející i návštěvníci jsou obeznámeni s tím, že oproti jiným akcím zde může být celkem hlučno.

Témata přednášek naopak s dětmi nebo rodičovstvím nesouvisí vůbec. Řečníky vybíráme tak, aby dokázali zajímavě mluvit o aktuálních společenských tématech, která doplňují probíhající program v centru DOX, ať už to jsou výstavy nebo jiné projekty.

Hostem říjnové NOISY TALK bude datová analytička Lenka Krsová alias #dataholka. Lenka Krsová se specializuje především na problematiku sběru a analýzy dat ze sociálních médií. Zabývá se tím, kudy a jakými mechanismy informace sítěmi proudí, jak funguje český mediální systém na Twitteru, a v neposlední řadě řeší, jaká data o nás jednotlivé služby sbírají, ať už to víme nebo ne.


Tématem budou data - ta už totiž nejsou jen abstraktním pojmem, jak bychom se chtěli a měli tvářit, už jen proto, že jich každodenně zanecháme v kyberprostoru (ne)vědomky obrovské množství. Jste si jistí, že víte o všem, co o vás na internetu vědí jiní? A víte, jak mít tohle všechno pod svou kontrolou?


Registrace kvůli omezené kapacitě nutná. Registrujte se prosím zde: bit.ly/noisyLenka

Přednáška bude trvat max. 1 hodinu.

Přednáška volně navazuje na projekt #DATAMAZE / Datové bludiště

Vstupné dobrovolné