Parrot Party! v DOX by Qubus

6. 10. – 15. 11. 2010

Designshop DOX by QUBUS se snaží nabízet vždy ucelené kolekce a výběry napříč obory a napříč současnou design scénou.  Kromě českých designérů vybíráme, oslovujeme a s radostí zastupujeme i několik světových jmen, značek a společností. Jednou takovou je i španělská firma Lladró, která vznikla v roce 1950 ve Valencii jako výrobce kachlí. Záhy začala Lladró
s výrobou porcelánových figurek, které ji proslavily po celém světě. Do
21. století vstoupila společnost Lladró vedle dnes tedy již klasické tvorby
s několika designovými kolekcemi figur, sošek, objektů a doplňků, které vznikly ve spolupráci se známými designéry jako Jamie Hayón, Comittee.
V rámci projektu rovněž vznikla jakási laboratoř pod názvem Lladró Atelier. Laboratoř dáva designérum "volnou ruku" v tvorbě s tím, že se pyšní tradicí výroby, excelentním provedením a zpracováním a vědomostmi.

Právě Lladró Atelier představujeme v DOX by Qubus vůbec první kolekci pod názvem Parrot Party! Je to kolekce doplňků a objektů tematicky propojená papuošky, kteří  posedávají na lampách, svícnech, zrcadlech a talířích... Kromě Parrot Party jsme vybrali i několik dalších designových kousků, které doplňují celou kolekci a nabídku v DOX by Qubus.