Patrik Illo a Aleksandra Stencel: Meanwhile in Secret Garden

28. 10. 2017 – 31. 1. 2018


Výstava slovenského umělce a designéra Patrika Illa a polské designérky Aleksandry Stencel představuje nejnovější sklářské projekty této dvojice. Autoři uvedou společnou kolekci „Secret Garden", produkovanou pod značkou ILLOLA. Patrik Illo vystaví experimentální objekty “First of All Vase” balancující na hraně umění a designu zkoumající výrazové možnosti sklářské technologie.

Aleksandra Stencel uvede vůbec poprvé svou kolekci mís a váz s názvem “Ofélia” inspirovanou slavným obrazem J.E. Millaise, při jejichž výrobě využila 3D scan své vlastní tváře a CNC frézování dřevěných forem.


Výstava proběhne v prostorách design shopu DOX by Qubus.


Patrik Illo (1973) - slovenský vizuální umělec a mezinárodně uznávaný sklářský designér spolupracuje s významnými sklárnami na Slovensku, Polsku i v Čechách. Byl hlavním designérem sklárny Krosno S.A., nyní působí ve slovenské sklárně Rona a.s. Jeho umělecká díla jsou zastoupena v galeriích a soukromích sbírkách Evropy a USA. Zúčastnil se mnoha samostatných i skupinových výstav v Evropě, Asii a USA. Je držitelem významných ocenění v oblasti designu a vizuálního umění. V současné době vede ateliér skla na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. 

Aleksandra Stencel (1987) - polská designérka žijící na Slovensku. Od roku 2013 spolupracuje se sklárnou Rona a. s. v Lednických Rovniach. Absolvovala magisterský obor Produktový design na Akademii krásných umění J. Matejka v Krakově. Během studia absolvovala stáž v Ateliéru Sklo na VŠVU v Bratislavě. Za své projekty získala několik ocenění. V současnosti se věnuje průmyslovému a autorskému designu.