Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Kolik stojí vstupenka? 140 Kč | Vstupenku je možné zakoupit online, v den projekce až do 18 hodin nebo od 20 hodin v pokladně Centra DOX (Poupětova 1).

Kde? Na terase Evergreen (vchod DOX+)

Co když bude pršet? Promítáme za každého počasí. Za deště  sále DOX+.

Do kina s testem? Postupujeme v souladu s platnými vládními nařízeními proti covidu-19. Svou bezinfekčnost můžete prokázat certifikátem o ukončeném očkování, negativním RT-PCR testem starým nejvýše 7 dní, negativním POC antigenním testem starým nejvýše 72 hodin, proděláním laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce, vlastním samotestem na místě s negativním výsledkem.

Sluchátka pečlivě dezinfikujeme. Deky si prosím přineste vlastní.

Změna programu vyhrazena.

Celý program letního kina Evergreen najdete zde.

Terasa Evergreen
Poupětova 3, Praha 7 – vchod DOX+ 
Ukázat na mapě

Píše se rok 1935 a v zámožné rodině na anglickém venkově vyrůstá třináctiletá
Briony, která sní o kariéře slavné spisovatelky. Když se stane svědkem milostného
vzplanutí zahradníka Robbieho ke své starší sestře Cecilii, její příliš bujná fantazie a jeden omylem doručený dopis spustí řetězec nedorozumění, který navždy změní
životy obou mladých lidí a nakonec i jí samotné. Robbie je odsouzen za znásilnění a později výměnou za zkrácení trestu odchází do války bojovat proti Němcům,
postupujícím Francií. Cecilia zavrhne svoji rodinu, vzdává se jejího zázemí a stěhuje se do Londýna, kde během války pracuje jako zdravotní sestra. Když Briony dospěje a uvědomí si, co napáchala, rozhodne se své vině postavit. Na pokání je ale možná už příliš pozdě…

Anglický prozaik Ian McEwan (* 1948), autor románu Pokání, patří jednoznačně ke
špičce současné světové prózy. Jeho románovou prvotinou byla Betonová zahrada
z roku 1978 (česky 1993, v novém překladu 2015), která se stala patrně jeho
nejznámější prózou. Mezi jeho další knihy patří například Amsterdam (1998), Sobota (2005), Na Chesilské pláži (2007), Solar (2010), Mlsoun (2012) a nejnověji Stroje jako já (2019). Ian McEwan je držitelem řady významných literárních ocenění: prestižní Man Bookerovy ceny, Prix Fémina (za zahraniční román) či Jeruzalémské ceny. Patří k nemnoha světovým autorům, jejichž prozaická díla jsou kompletně přeložena do češtiny.

„Nenápadně, avšak s rafinovaností mistra svého oboru, jako zdánlivé vedlejší téma
se knihou prolíná – zřetelněji než v kterémkoli McEwanově díle předchozím – motiv
psaní, chcete-li spisovatelství a jeho smyslu, jako by autor cítil stále naléhavější
nutkání popsat a zdůvodnit především sám sebe a svoji touhu propojit život skutečný se životem svých literárních postav. Autor v tomto díle jednoznačně dosáhl svého vrcholu, alespoň co se týče asociačního spektra možných osudů člověka, jež nám nabízí s elegantní noblesou a odzbrojující bravurou.“ – Odeon

Román Pokání převedl brilantním způsobem do filmové podoby režisér Joe Wright.

„Pokání je úchvatný a hluboce dojemný romantický film, který je tak blízko hranice dokonalosti, jak jen film může být.“ – Daily Mirror

Literární předloha:
Originál: Ian McEvan: Atonement, 2001
Česky: Ian McEvan: Pokání, první vydání 2003, překlad Marie Válková, vydal Odeon

Filmové zpracování:
Velká Británie, Francie, 2007, 123 minut
Režie: Joe Wright
drama / romantický / válečný / mysteriózní
Film uvádíme v anglickém znění s českými titulky

Pokračujte v objevování

Seveřané

V létě roku 1960 se prolnou v temné a surrealistické komedii příběhy, tužby a frustrace svérázných obyvatelů holandského předměstí, které má jenom jednu ulici. Promítáme v letním kině na terase DOX+.


Nic

Nic je surový a neučesaný příběh o skupině mladých lidí, kteří se tváří v tvář nesmyslnosti života vydávají pryč z bezpečí a nevinnosti dětství. Film vznikl na motivy stejnojmenné bestselleru Janne Tellerové. Promítáme v letním kině na terase DOX+.


Soumrak

Vizuálně působivé historické drama sleduje dvacetiletou Irisz Leiter, která přijíždí do maďarského hlavního města poté, co strávila dospívání v sirotčinci, a náhle je konfrontována s vlastní minulostí a temným tajemstvím obestírajícím její rodinu. Promítáme v letním kině na terase DOX+.


Zabití posvátného jelena

Divné rodinné světy řeckého režiséra Jorgose Lanthimose se tentokrát mění v kubrickovský horor plný existenční úzkosti a bezvýchodnosti. Oko za oko, srdce za srdce. Promítáme v letním kině na terase DOX+.


Záhada Silver Lake

Zábavná multižánrová hříčka plná bizarních dějových zvratů představuje Sama, který se po zmizení své mysteriózní sousedky pouští do surreálného pátrání, aby dekódoval tajemství, skandály a konspirace ukrývající se v hlubinách Los Angeles. Promítáme v letním kině na terase DOX+.


France

Film France zobrazuje život hvězdné televizní reportérky, polapené ve spirále událostí, které zapříčiní její pád. Promítáme v letním kině na terase DOX+.


Daaaaaalí!

Mladá francouzská novinářka se opakovaně setkává se Salvadorem Dalím kvůli projektu dokumentárního filmu, který se nikdy nezačne natáčet. Promítáme v letním kině na terase DOX+.


Thin Skin

Vystoupení etablované cirkusové akrobatky Elišky Brtnické se vyznačují postupy, které jsou běžné spíš v současném zahraničním cirkuse, než na domácí scéně. Hypnotizující inscenace Thin Skin na rozhraní pohybové instalace a současného cirkusu.Český hrdina

Pohybová satira Český hrdina divadelního souboru Farma v jeskyni, která se zaměřuje na současné a palčivé téma dezinformací a politického marketingu. Pohyb, slovo, živá hudba, dynamika, energie, nadsázka. To všechno v sále DOX+.Commander

Jeden večer, dvě díla. Jedno téma, dva světy. Pohybové divadlo s živou hudbou a film s dětskými herci souboru Farma v jeskyni. On-line radikalizace dětí vs. nedospělé chování společnosti. Nevšední vhled do digitální temnoty, o které většina z nás nemá a možná ani nechce mít tušení.Je tohle konec?
Ne, to je začátek.