PROMĚNA podle vzoru RODINA

15. 4. 2023, 13:00

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Pro koho? Pro děti a dospělé od 5 let

Kolik stojí vstupenka? 100 Kč / účastník (dítě i dospělý)

A co členové DOX Klubu? Zdarma pro typ členství rodina (rezervace nutná)

Dílna se koná v rámci Festivalu umění a kreativity ve vzdělávání.

Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Jsou dva důležité důvody, proč má smysl pořádat minifestival – odpoledne plné workshopů a aktivit pro rodiny s dětmi v rámci FUKu. Ten první je, že pouze v rámci festivalu se setká tolik různých organizací a přístupů v kreativním učení na jednom místě (a ne u stolu). Je to výjimečná příležitost zažít dohromady knihy, zvuky, umělou inteligenci, divadlo, výtvarné umění a další. A ten druhý důvod je, že společně strávený čas v rámci rodiny je vzácnost a strávený kreativně ještě větší. Příležitost. Navíc tématem festivalu je letos proměna, tak uvidíme, jak se jí kdo chopí? Proměna podle vzoru rodina.

Zapojené organizace: AI dětem, Česká filharmonie, DOX, Post Bellum, Sladovna Písek, Spielraum Kollektiv, UUUL

Program
Pokud není uvedeno jinak, program je vhodný pro děti od 5 let a jejich (pra-)rodiče a do připravených dílen a workshopů je možné vstoupit dle vaší libosti a aktuální kapacity.

AI dětem (Eva Nečasová) | 13:00 a 14:00
Dílna pro děti od 8 do 10 let.
V čem jsme my lidé a naše inteligence výjimeční? A proč vytváříme inteligenci také pro stroje? Jak a z čeho se stroje učí? Na všechny tyto otázky se pokusíme najít hravou formou odpověď během 45 minut.
Kapacita omezená. Prosíme o rezervaci místa – od 13 hodin a od 14 hodin.

Se slovy i beze slov (Česká filharmonie)  |  13:30, 14:30 a 15:30
Každé konání má svůj odraz ve zvucích, smyslech i myšlenkách… Naše vědomá pozornost, naslouchání a podaná ruka však vytváří spojení i celistvost, která je klíčem k porozumění i beze slov. Hudební setkání s nástroji a Ondřejem Tichým, jehož projekty propojují principy hudby, mezilidské komunikace a duševní rovnováhy ve školách, rodinách a vzdělávacích programech České filharmonie. Délka setkání je 25 minut a kapacita je omezena momentálním naplněním (rezervace netřeba).

Víc než citron (Post Bellum) | 14:00
Zážitkový workshop pro děti od 8 let a jejich (pra-)rodiče.
Jak vnímáme lidi kolem nás? Dáme na první dojem, nebo se snažíme nahlédnout pod slupku? Zážitkový workshop na 90 minut posiluje chápání ostatních lidí jako jedinečných osobností namísto škatulkování.
Kapacita omezená, prosíme o rezervaci místa.

Duše vítány (Spielraum Kollektiv) | 16:00
Vizuálně taneční událost pro rodiny s dětmi inspirovaná rozdílným vnímáním smrti v Čechách a v Mexiku. Je možné, že smrtí všechno nekončí? Může být setkání se zesnulými veselé a barevné? Radostná oslava znovushledání po smrti místo truchlení a zapomenutí? Možná není třeba se smrti bát… Procesí, hudba, tanec, ale možná i trocha magie.
Kapacita neomezená.

Animárium na cestách (Sladovna Písek)
Otevřená animační dílna se čtyřmi stanovišti. Prostřednictvím tvůrčích experimentů a hříček můžete objevit základní principy, na kterých stojí práce animátora a celý jazyk animovaného filmu. Zveme vás k ponoru do hlubin, tajů
a kouzel světa animace.

Jak zní svět (UUUL)
Otevřený zvukomalebný workshop inspirovaný knihou Hiromi Ogata.
Workshop, který je plný krásných animací, všedních i nevšedních zvuků a her, tvořivě pracuje s jazykem, objevuje s dětmi, jak různí lidé a kultury slyší svět, jak vznikají slova, a jak si každý z nás může s jazykem hrát.

Nástroje vesmíru umění (DOX)
Otevřená dílna ke knize Vesmír umění a k výstavě Krištofa Kintery HOW CAN I HELP YOU?

Partnerem vzdělávání Centra DOX je nadační fond Abakus.