R200 NON-FICTION

16. 4. – 11. 5. 2015

„Vyrobit a navrhnout auto není totéž jako vytvořit umělecké dílo. Automobilový designér musí pracovat s tím, co má k dispozici. Umělec pracuje s myšlenkami. Bližší pohled na automobil vypovídá o tom, jak žijeme, jak věci vytváříme, i o nás samých. Není to umění, ale je to největší počin v oblasti designu, je to artefakt, který obsahuje větší koncentraci designérského talentu na čtvereční centimetr než cokoli jiného.“
Deyan Sudjic, B jako Bauhaus, 2014
Designér Petr Novague, držitel řady prestižních mezinárodních ocenění, a Marek Hoffmann, ředitel společnosti Kovovýroba Hoffmann, se rozhodli spojit své síly a inspirováni legendárním československým vozem stvořili „Erko 21. století “. Instalace R200 non-fiction představí nový automobil, který je výsledkem spojení výjimečného designu, precizního zpracování, urputnosti a nesentimentálního nadšení.

Příběh vzniku nového „Erka“ zachytil na svých černobílých snímcích přední český fotograf Antonín Kratochvíl.

Petr Novague patří k nejrespektovanějším českým designérům. Absolvoval obor produktový design na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze a design studoval také na Univerzitě Duisburg-Essen v Německu a na Akademii výtvarných umění v Bratislavě. Je držitelem mezinárodních prestižních designových ocenění, např. Red Dot či IF Design Award.
Fotografie z vernisáže 15. 4. 2015.