REC Architect: Martin Rajniš

14. 9. 2017, 19:00

Večer věnovaný architektu Martinu Rajnišovi, jeho tvorbě a především projektu Vzducholodi Gulliver. Na přednášku Martina Rajniše naváže společná diskuse všech autorů vzducholodi, jimiž jsou: Martin Rajniš, David Kubík, Leoš Válka a Zbyněk Šrůtek.
Akce se koná ve spolupráci s ARTEDU v rámci přednáškového cyklu REC Architect.
MARTIN RAJNIŠ (1944) se na mapu světové architektury zapsal významnými projekty, které spojuje myšlenka dlouhodobé udržitelnosti, ekologie a představa architektury jako nástroje pro rozvoj komunity-společnosti. Vystudoval ČVUT a AVU a v sedmdesátých letech pracoval v SIALu, vedeném Karlem Hubáčkem. Spolu s J. Eislerem a M. Masákem jsou autory projektu pražského obchodního domu Máj na Národní třídě. Je spoluautorem pavilonu dějin dopravy na Expo 1986 ve Vancouveru. Po revoluci vedl se S. Fialou, J. Zimou a T. Prouzou D. A. Studio, jehož nejrozsáhlejším projektem byla výstavba nového centra na Smíchově.
V posledních dvou desetiletích se tvorba Martina Rajniše výrazně proměnila. Věnuje se menším stavbám postaveným z přírodních materiálů (dřevo, kámen, sklo) a východiskem jeho tvorby je filozofie tzv. „přirozené architektury“. Martin Rajniš je zakladatelem a vedoucím ateliéru Huť architektury Martin Rajniš. V roce 2014 byl oceněn prestižní cenou „Global Prize for Sustainable Architecture“ za výjimečný přínos světové architektuře.
Vstup 60 Kč / 40 Kč.
Zdarma pro členy Klubu přátel DOX.
Kapacita omezena. 
Rezervace na rezervace@dox.cz