Signum Quartett & fama Q

30. 10. 2021, 21:00

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Kolik stojí lístek? 200 Kč | vstupenky je možné zakoupit na jednotlivé koncerty, nebo můžete využít zvýhodněnou permanentku na celý festival za 450 Kč

Na koncert s testem? Postupujeme v souladu s platnými vládními nařízeními proti covidu-19, při vstupu budete požádáni o prokázání bezinfekčnosti.

Koncert se koná v rámci Pražského festivalu soudobé hudby Contempuls 11.            

Multifunkční sál DOX+
Poupětova 3, Praha 7
Ukázat na mapě

V roce 2021 vstupuje festival soudobé hudby Contempuls do druhého desetiletí, a to v pořadí 11. ročníkem, který proběhne v oblíbené intenzivní a koncentrované formě minimaratonu. Představí tři koncerty v rámci jednoho večera, jehož nedílnou součástí bude světová premiéra díla vzniklého na objednávku festivalu.

Německý Signum Quartett je jedním z nejdynamičtějších smyčcových kvartet současnosti. Je doma v klasickém repertoáru i v nejnáročnější soudobé hudbě, v tradičních koncertních sálech i na specializovaných festivalech. Spolupracuje s autory, jako jsou Wolfgang Rihm, Erkki-Sven Tüür, Jörg Widmann či Thomas Adès. Kevin Volans, v Jihoafrické republice narozený irský skladatel, který byl hostem festivalu Contempuls v roce 2016, pro Signum napsal svůj Smyčcový kvartet č. 12. Pětatřicetiminutové, enigmatické dílo dokládá tvůrčí cestu, kterou tento žák Karlheinze Stockhausena, ovlivněný tradiční africkou hudbou i myšlením Mortona Feldmana, urazil. V samotném závěru Signum Quartett spojí síly s členy fama Q ve společném provedení Volansova téměř zenového Smyčcového kvartetu č. 6, postaveného na střídání několika jednoduchých akordů mezi oběma soubory.