Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Kolik stojí vstupenka? 140 Kč | Vstupenku je možné zakoupit online, v den projekce až do 18 hodin nebo od 20 hodin v pokladně Centra DOX (Poupětova 1).

Kde? Na terase Evergreen (vchod DOX+)

Do kina s testem? Postupujeme v souladu s platnými vládními nařízeními proti covidu-19. Svou bezinfekčnost můžete prokázat certifikátem o ukončeném očkování, negativním RT-PCR testem starým nejvýše 7 dní, negativním POC antigenním testem starým nejvýše 72 hodin, proděláním laboratorně potvrzeného onemocnění covid-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce, vlastním samotestem na místě s negativním výsledkem.

Sluchátka pečlivě dezinfikujeme. Deky si prosím přineste vlastní.

Film je k dispozici od oficiálního distributora pouze v DVD kvalitě. Změna programu vyhrazena.

Celý program letního kina Evergreen najdete zde.

Terasa Evergreen
Poupětova 3, Praha 7 – vchod DOX+ 
Ukázat na mapě

Rezervovaný pan Stevens většinu života strávil jako majordomus na venkovském sídle lorda Darlingtona. Služba pánovi pro něj vždycky byla vším, stejně jako pro hospodyni Kentonovou, která přišla do domu počátkem 30. let. Stevense a Kentonovou pojilo dlouhá léta těsné citové pouto, přísná hierarchie vztahů mezi služebnictvem však žádné sblížení nedovolovala. Mučivě decentní romance ovšem doznívá v jejich životech ještě dlouho poté, co se jejich cesty rozdělily. Soumrak dne je mistrovskou studií vztahu zdevastovaného britským třídním systémem a také postihuje dobovou situaci prostřednictvím politické schůzky s Němci, kterou před druhou světovou válkou ve svém sídle uspořádá ambiciózní Darlington.

Kazuo Ishiguro (* 1954), rodák z Japonska, žije v Británii od svých šesti let. Jeho třetí román, Soumrak dne, patří k nejpůsobivějším psychologickým románům poslední čtvrtiny 20. století, v roce 1989 byl oceněn prestižní Bookerovou cenou. Ishiguro se stal roku 2017 laureátem Nobelovy ceny za literaturu.

Stejnojmennou filmovou adaptaci natočil v roce 1993 režisér James Ivory, do hlavních rolích obsadil Anthonyho Hopkinse a Emmu Thompsonovou. Snímek získal osm nominací na Oscara a čtyři nominace na Zlaté glóby.

Literární předloha:
Originál: Kazuo Ishiguro: The Remains of the Day, 1989
Česky: Kazuo Ishiguro: Soumrak dne, první vydání 1997, překlad Zdena Pošvicová

Filmové zpracování:
Velká Británie, USA, 1993, 134 minut
Režie: James Ivory
drama / romantický
Film uvádíme v anglickém znění s českými titulky, v DVD kvalitě

Pokračujte v objevování

Derniéra: Pan Pros

Poslední repríza experimentální činohry Pan Pros s podtitulem Slova, která mi nepatří dnes už kultovního režiséra Jana Nebeského. Fantastický dramatik Samuel Beckett a oceňovaní herci David Prachař a Lucie Trmíková. Nezmeškejte naposledy!Commander

Jeden večer, dvě díla. Jedno téma, dva světy. Pohybové divadlo s živou hudbou a film s dětskými herci souboru Farma v jeskyni. On-line radikalizace dětí vs. nedospělé chování společnosti. Nevšední vhled do digitální temnoty, o které většina z nás nemá a možná ani nechce mít tušení.Commander

Jeden večer, dvě díla. Jedno téma, dva světy. Pohybové divadlo s živou hudbou a film s dětskými herci souboru Farma v jeskyni. On-line radikalizace dětí vs. nedospělé chování společnosti. Nevšední vhled do digitální temnoty, o které většina z nás nemá a možná ani nechce mít tušení.Je tohle konec?
Ne, to je začátek.