Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Kolik stojí vstupenka? 140 Kč | Vstupenku je možné zakoupit online, v den projekce až do 18 hodin nebo od 20 hodin v pokladně Centra DOX (Poupětova 1).

Kde? Na terase Evergreen (vchod DOX+)

Do kina s testem? Postupujeme v souladu s platnými vládními nařízeními proti covidu-19. Svou bezinfekčnost můžete prokázat certifikátem o ukončeném očkování, negativním RT-PCR testem starým nejvýše 7 dní, negativním POC antigenním testem starým nejvýše 72 hodin, proděláním laboratorně potvrzeného onemocnění covid-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce, vlastním samotestem na místě s negativním výsledkem.

Sluchátka pečlivě dezinfikujeme. Deky si prosím přineste vlastní.

Film je k dispozici od oficiálního distributora pouze v DVD kvalitě. Změna programu vyhrazena.

Celý program letního kina Evergreen najdete zde.

Terasa Evergreen
Poupětova 3, Praha 7 – vchod DOX+ 
Ukázat na mapě

Rezervovaný pan Stevens většinu života strávil jako majordomus na venkovském sídle lorda Darlingtona. Služba pánovi pro něj vždycky byla vším, stejně jako pro hospodyni Kentonovou, která přišla do domu počátkem 30. let. Stevense a Kentonovou pojilo dlouhá léta těsné citové pouto, přísná hierarchie vztahů mezi služebnictvem však žádné sblížení nedovolovala. Mučivě decentní romance ovšem doznívá v jejich životech ještě dlouho poté, co se jejich cesty rozdělily. Soumrak dne je mistrovskou studií vztahu zdevastovaného britským třídním systémem a také postihuje dobovou situaci prostřednictvím politické schůzky s Němci, kterou před druhou světovou válkou ve svém sídle uspořádá ambiciózní Darlington.

Kazuo Ishiguro (* 1954), rodák z Japonska, žije v Británii od svých šesti let. Jeho třetí román, Soumrak dne, patří k nejpůsobivějším psychologickým románům poslední čtvrtiny 20. století, v roce 1989 byl oceněn prestižní Bookerovou cenou. Ishiguro se stal roku 2017 laureátem Nobelovy ceny za literaturu.

Stejnojmennou filmovou adaptaci natočil v roce 1993 režisér James Ivory, do hlavních rolích obsadil Anthonyho Hopkinse a Emmu Thompsonovou. Snímek získal osm nominací na Oscara a čtyři nominace na Zlaté glóby.

Literární předloha:
Originál: Kazuo Ishiguro: The Remains of the Day, 1989
Česky: Kazuo Ishiguro: Soumrak dne, první vydání 1997, překlad Zdena Pošvicová

Filmové zpracování:
Velká Británie, USA, 1993, 134 minut
Režie: James Ivory
drama / romantický
Film uvádíme v anglickém znění s českými titulky, v DVD kvalitě

Pokračujte v objevování

Art VR

Vydejte se do ztřeštěných, bizarních, snových i tvrdě reálných světů prostřednictvím VR sekce Febiofestu. Vypravíte se k „lidským“ pavoukům, na hypnotickou vesmírnou loď nebo do nitra slavného Kubrickova filmu Vesmírná odysea?
Docu VR

Nasaďte si VR helmu a přesuňte se za mladými umělci do Jihoafrické republiky, na tradiční kubánský rituál nebo za americkým snílkovským seniorem. Tři dokumenty v rámci Febiofestu.
Anima VR

Nasaďte si speciální helmu a vydejte se do americké školy, na filipínský ostrov i do vesmíru. Vůbec první výběr filmů v sekci Virtuální realita na Febiofestu pro mladé publikum. Tři animované snímky bez dialogů, aby jim porozuměli i nejmenší.
Muž, který prodal svou kůži

Syrský uprchlík hledající v libanonském exilu klid před válkou dostane záhadnou nabídku, která mu umožní získat vytoužený volný pohyb a najít svou ztracenou lásku. Film Muž, který prodal svou kůži uvedeme v rámci Febiofestu v letním kině Evergreen.


Navždy spolu!

Fragmenty absurdního vztahu mezi matkou a dcerou se objevují v kaleidoskopu situací z jiných životů, žitých bez rozpoznání svého smyslu a směřování, mezi zábavou a bezmocí, narcismem a strachem ze smrti.Pan Pros

Experimentální činohra Pan Pros s podtitulem Slova, která mi nepatří dnes už kultovního režiséra Jana Nebeského. Fantastický dramatik Samuel Beckett a oceňovaní herci David Prachař a Lucie Trmíková.Sumika

Hypnotizující až kontemplativní zážitek. Tak lze stručně popsat taneční inscenaci Sumika oceňované japonské choreografky Ruri Mito. Nenechte si ujít japonskou preciznost převedenou v lidský pohyb.Je tohle konec?
Ne, to je začátek.