Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Vstupné: 120 Kč

Uvádíme v původním znění s českými titulky

89 minut

Film přístupný od 12 let

Promítáme za každého počasí. Za deště v sále DOX+ 

Sezení volné

Změna programu vyhrazena


Terasa Evergreen
Poupětova 3, Praha 7 – vchod DOX+ 
Ukázat na mapě

Letní filmové noci na travnaté střeše uprostřed města. Filmy, které hned tak někde neuvidíte. Velké projekční plátno, čistý zvuk do sluchátek, osvěžující drinky. To je nové letní kino Evergreen na střeše multifunkčního sálu DOX+.

26. srpna uvádíme snímek Studená válka

V období budování stalinského Polska, ale také moderní západní Evropy se odehrává příběh velké osudové lásky zpěvačky Zuly a skladatele Wiktora. Nedokážou žít spolu, ale zároveň se fatálně přitahují a nevydrží být bez sebe. V kulisách Varšavy, Berlína a Paříže zní jazzová a folklorní hudba a Zula s Wiktorem rozehrávají nádhernou, ale hořkou baladu, svoji vlastní studenou válku. Kunderovsky laděným milostným eposem navazuje Pawel Pawlikowski na úspěch oscarové Idy. Za dílo nabité elektrizující hudbou i obrazovou krásou byl na festivalu v Cannes odměněn Cenou za nejlepší režii. Snímek si také odnesl pět cen Evropské filmové akademie, včetně ocenění pro nejlepší film roku 2018.

Režie: Paweł Pawlikowski
Scénář: Paweł Pawlikowski, Janusz Głowacki
Kamera: Łukasz Żal
Hrají: Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc, Agata Kulesza, Cédric Kahn, Jeanne Balibar, Adam Woronowicz

Paweł Pawlikowski se narodil ve Varšavě, ale když mu bylo čtrnáct, Polsko opustil. Nejprve jel do Británie, pak do Německa a Itálie a nakonec se v roce 1977 vrátil do Británie a usadil se tam. V Londýně a Oxfordu studoval literaturu a filozofii. Koncem osmdesátých let začal točit dokumentární filmy pro BBC. Jeho dokumenty, např. From Moscow to Pietushki, Dostojevský na cestách, Srbský epos a Tripping with Zhirinovsky, získaly řadu mezinárodních ocenění, mj. Emmy a Prix Italia. V roce 1998 se Pawlikowski nízkorozpočtovým televizním snímkem Twockers přesunul k hraným filmům. Poté následovaly dva celovečerní filmy Poslední útočiště a Moje léto lásky. K oběma napsal scénář a také je režíroval. Oba získaly cenu BAFTA (British Academy of Film and Television Arts) i řadu ocenění z mezinárodních festivalů po celém světě. V roce 2011 natočil snímek Žena z pátého patra a jeho poslední film Ida získal v roce 2015 Oscara v kategorii Nejlepší zahraniční film, odnesl si pět ocenění z udílení Evropských filmových cen, cenu BAFTA a Goya a řadu dalších ocenění. V roce 2013 se kvůli dokončování snímku Studená válka vrátil Pawlikowski zpět do Polska.