Sumika

22. 3. 2023, 19:00
23. 3. 2023, 19:00

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Jaké je vstupné? základní 330 Kč | snížené 200 Kč | sezení volné

A co členové DOX Klubu?

  • snížené vstupné o 30 % pro členy typ Přítel, Přítel + 1 a Rodina
  • snížené vstupné o 50 % pro členy typ Podporovatel
  • volný vstup pro členy typ Patron 

Jaká je délka představení? 55 min

22. března naváže po inscenaci Sumika diskuze s japonskou choreografkou Ruri Mitó a programovým ředitelem pro živé umění Viliamem Dočolomanským.

Auditorium
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

VSTUPENKY JSOU VYPRODÁNY

Taneční soubor oceňované japonské choreografky a tanečnice Ruri Mitó v české premiéře představí křehkou taneční inscenaci Sumika. Ruri Mitó Dance Company zde vystoupí v rámci evropského turné.

„Sumika“ (v japonštině „obydlí“) je abstraktní poezie, která se odvozuje od toho, jak naše těla ustavičně mění svou podobu a povahu. Těla se složitě a citlivě zaplétají a rozplétají. Mitó pečlivě připravuje choreografii tak, aby každá část těla vytvářela toto křehké, a přece působivé dílo. Důležitou součástí její práce je důraz na citlivost těla, přesnost pohybu, dýchání a pocitové vjemy v kůži.

Ruri Mitó se narodila v Tokiu v roce 1982. Tanec studovala od svých pěti let v tokijském Ústavu moderního baletu. V letech 2000–2004 se věnovala tanci a choreografii na japonské fakultě tělesné výchovy. Nyní vystupuje v mnoha zemích a získala četné ceny. Rovněž pracovala s choreografy Damienem Jaletem, Sashou Waltzovou a Wimem Vandekeybusem. V roce 2017 jí byla udělena Cena Tacumiho Hidžikaty. V letech 2018–2019 byla stipendistkou Saison Foundation.