Sumika

22. 3. 2023, 19:00
23. 3. 2023, 19:00

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Jaké je vstupné? základní 330 Kč | snížené 200 Kč (sezení volné)

Jaká je délka představení? 55 min

Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Sumika se přesouvá! 2. a 3. března měla prostory Centra DOX ovládnout precizní choreografie japonské choreografky Ruri Mito. Její soubor zde měl v české premiéře představit křehkou taneční inscenaci Sumika. Vzhledem k současným okolnostem a opatřením byla Ruri Mito opět nucena přesunout celé evropské turné.
Sumika však bude, a to 22. a 23. března 2023! Chvíli to potrvá, ale bude to stát za to. To můžeme slíbit. Držitelé vstupenky jsme již informovali emailem. Posíláme mnoho pozdravů od Ruri Mito a děkujeme za vaši přízeň!

Taneční soubor oceňované japonské choreografky a tanečnice Ruri Mito v české premiéře představí křehkou taneční inscenaci Sumika. Ruri Mito Dance Company zde vystoupí v rámci evropského turné.

„Sumika“ (v japonštině „obydlí“) je abstraktní poezie, která se odvozuje od toho, jak naše těla ustavičně mění svou podobu a povahu. Těla se složitě a citlivě zaplétají a rozplétají. Mito pečlivě připravuje choreografii tak, aby každá část těla vytvářela toto křehké, a přece působivé dílo. Důležitou součástí její práce je důraz na citlivost těla, přesnost pohybu, dýchání a pocitové vjemy v kůži.

Ruri Mito se narodila v Tokiu v roce 1982. Tanec studovala od svých pěti let v tokijském Ústavu moderního baletu. V letech 2000–2004 se věnovala tanci a choreografii na japonské fakultě tělesné výchovy. Nyní vystupuje v mnoha zemích a získala četné ceny. Rovněž pracovala s choreografy Damienem Jaletem, Sashou Waltzovou a Wimem Vandekeybusem. V roce 2017 jí byla udělena Cena Tacumiho Hidžikaty. V letech 2018–2019 byla stipendistkou Saison Foundation.