Ty a já

10. 6. – 30. 9. 2016

DOX by Qubus přináší začátkem léta jedinečnou kolektivní výstavu vybraných studentů ateliérů K.O.V. a Designu oděvu a obuvi z Vysoké školy uměleckoprůmyslové, kteří svou tvorbu představí jako intimní dialog mezi oděvem a šperkem.

Studenti ateliérů Evy Eisler a Liběny Rochové se rozhodli ve výstavním prostoru DOX by Qubus vůbec poprvé představit své práce spolu. Práce studentů se na výstavě setkají spíše jako personifikace živoucích entit, než jako design, s cílem nechat vyniknout důvěrnost skrytou v detailech, která je šperku i oděvu tak vlastní. Jak šperk, tak i oděv jsou spjaté s člověkem a jeho tělem, což je činí náročnými na vystavování. Tyto dva prvky se tedy setkávají v o to těsnějším spojení, aby se tak jeden druhému otevřeli coby partneři.

Daniela Pešková vnímá módu jako sebereflexi a završení člověka jako takového. Pro Filipa Jakaba je procesem hledání a nacházení. Karolína Juříková se představuje hravou prací s potiskem na téma iluzionismus, Kateřina Plamitzerová se inspiruje folklorem v jeho nejrůznějších podobách a Karolína Karpíšková z dua NARNISH zde prezentuje své modely inspirované tvorbou návrháře Helmuta Langa.

Designéři Veronika Muráriková a Pavel Liška ve svých autorských špercích s humorem a nadsázkou rozvíjejí témata současnosti a moderní doby, Kateřina Michálková se u svých tělových objektů inspiruje oděvem jako obalem těla a Jakub Křelina přichází se svým hravým a emocionálním vyjádřením Mužského šperku. Objekty Anny Galbavé se zase obracejí k něžnosti a smyslnosti těla.

Vedle těchto jmen se na výstavě objeví také práce Alžběty Dvořákové, Gabriely Hájkové, Tomáše Béma, Ibyho Popa, Magdalény Vojtekové a dalších.

Vernisáž výstavy proběhla 9. června 2016 od 18:00.