Výstavou HOW CAN I HELP YOU? s umělcem a kurátorkou

23. 7. 2023, 16:00

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Kolik stojí lístek? základní 200 Kč | snížené 90 Kč | zdarma pro členy DOX Klubu (nutná předchozí rezervace přes formulář)

Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Kniha mouder, zeď nářků, apotéka ctností a neřestí? Slovy Shakespeara: Cokoli chcete. Je jen na vás, jak si výstavu Krištofa Kintery vysvětlíte. Ve výstavě HOW CAN I HELP YOU? vystavuje autor třeba emoce a city ve sprejích, kyblících, kanystrech a barelech. Podstatnou část výstavy však tvoří díla, která Kintera sám označuje jako „kresby”. Především proto, jakým způsobem vznikají – spontánně, rychle, s lehkostí. Jejich přímočaré kompozice vytváří s omezeným množstvím prostředků – nalezených a „spotřebovaných” věcí a materiálů naší každodenní existence. Důležitou roli v nich má často text.

Jak jednoduché, přesto vizuálně působivé aranže vznikají? Kam chodí Kintera na krátké razantní texty, na hravost, ironii a nadsázku? Proč vypaluje obrazy elektrickým proudem? Na otázky odpoví sám autor spolu s kurátorkou Michaelou Šilpochovou na komentované prohlídce. Deník Krištofa Kintery i on sám tu budou pro vás. Jak vám může Kintera pomoci?