Young Film Fest

24. 4. 2022, 09:00

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Kdy? V neděli 24. dubna od 9 do 16 hodin

Pro koho? Pro mladé diváky ve věku 9–11 let

Kolik stojí vstupenka? 180 Kč (celodenní program)

Jak se přihlásit? Po vyplnění přihlášky vám přijde odkaz k zaplacení.

Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Přihlaste se na vychytaný celodenní program s filmy, které jinde neuvidíte, parádními workshopy filmového střihu, současného umění v novém cirkusu s Losers nebo workshop současného výtvarného umění, kterými vás provedou bezva lektoři. Filmy jsme pro vás vybrali jen ty nejlepší – ze světových festivalů vám jich promítneme celkem pět. A porota, ve které se stanete jedním z porotců, bude mít jediný úkol – vybrat ten nejlepší!

Na jaké filmy se můžeš těšit?

Mia a Liki
(Katrin Tegova, Estonsko, 2021, 15 min)

Zdálo by se, že léto potrvá věčně. A sestry Mia a Liki si to snaží náležitě užít. Ale všechno není tak bezstarostné, jak se na první pohled zdá. Něco se děje s jejich rodiči. Dívky sice vnímají, že tu něco není v pořádku, ale situaci se jim nedaří pochopit. V jejich hlavě se tak usídlí zmatek a strach.

Příběh hrůzostrašné Eliz
(Adam Struhala, Eliška Kováříková, Česko, 2021, 28 min)

Třem jedenáctiletým klukům se líbí stejná dívka, Eliz, ale nechtějí si to přiznat. Při obědě ve školní jídelně se vzájemně snaží trumfnout tím, kdo s ní zažil děsivější zážitek. Ve všech příbězích vystupuje Eliz jako hlavní antagonistka, posel zkázy. Staly se ale všechny příběhy opravdu tak, jak kluci vypráví?

Aquafobie
(Vannskrekk, Vigdis Nielsen, Norsko, 2020, 12 min)

Vilja bydlí s dědečkem ve vesnici u moře. Volný čas ráda tráví potápěním a plaváním. Když pláž obsadí její spolužačky a začnou ji šikanovat, Vilja se jim musí postavit. Podaří se jí získat jejich respekt? A za jakou cenu?

Sierra
(Sander Joon, Estonsko, 2022, 16 min)

Fascinující svět automobilů dovede otce se synem až na závodní dráhu. S jediným cílem: vyhrát! Pestrobarevná akční podívaná vás určitě strhne.

Kapka v moři
(C’est pas la mer à boire, Eugénie Marguerite, Francie, 2021, 4 min)

Výlet s rodinou nezačne zrovna šťastně. Rodiče v autě začnou hádat a přestanou se věnovat dětem na zadním sedadle. Starší sestru kouše svetr a mladší ze sourozenců Hyppolite se rozpláče tak, že slzami vyplaví auto i s posádkou. Odjet mohou jedině, až se všichni uklidní…

Young Film Fest se od svého počátku v roce 2017 neustále vyvíjí, rozšiřuje a představuje programovou nabídku zaměřující se na filmovou výchovu. Program překračuje tradiční hranice mezi disciplínami a je v DOXu otevřen návštěvníkům ve věku 9–11 let, ale také široké veřejnosti.