ZUŠ Session

21. 5. 2022, 18:00

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Kolik stojí vstupenka? základní 250 Kč | studenti a senioři 150 Kč I ZTP + ZTP/P 125 Kč (sezení volné)

Je sál bezbariérový? Ano, sál má bezbariérový přístup a vyhrazená místa pro vozíčkáře budou zajištěna.

Koncert se koná v rámci festivalu Americké jaro.

Multifunkční sál DOX+
Poupětova 3, Praha 7
Ukázat na mapě

Stipendijní Akademie MenART je příležitostí pro mladé talenty z celé ČR rok intenzivně pracovat pod vedením profesionálů ve svých oborech. V multifunkčním sále DOX+ se představí mentorská třída skladatele a saxofonisty Marcela Bárty a zpěvačky Radky Fišarové s vlastní tvorbou a interpretací jazzových standardů i muzikálových a populárních písní.

V rámci jednoho večera uslyšíte výsledky práce muzikantů ve věku od 11 do 19 let, kteří Vás přesvědčí, že má smysl na sobě pracovat, že přicházející generace má co říci, a že inspirativní setkání jsou v životě zásadní.

Koncert, jenž je vyvrcholením letošního ročníku Stipendijní Akademie MenART, probíhá v rámci festivalu Americké jaro. Stipendijní program je realizován ve spolupráci s Nadačním fondem Magdaleny Kožené, jehož posláním je podpora umělecké vzdělávání.

V první části koncertu zazní autorské skladby a improvizace stipendistů Marcela Bárty. V druhé části koncertu se budou prezentovat stipendisté Radky Fišarové s interpretací jazzových standardů i muzikálových a populárních písní, včetně vlastní tvorby.

MenART je cestou za uměním – publikum srdečně zveme na dvě putovní zastavení, které vás vezmou do odlišných zvukových světů a představí vám inspirativní prostředí Centra současného umění DOX v při procházce, ve které bude prostor dát si sklenku a naladit se na koncert.

Festivalový warm-up před začátkem koncertu od 17 hodin s platnou vstupenkou na koncert.

Doporučená trasa: začněte u výjimečné vzducholodi Gulliver, která je poznávacím znamením tohoto centra, vstup přes galerii DOX se vstupenkou na koncert.(Využijte prosíme přímo šatnu v DOX+, šatna galerie bude otevřena jen do 18.00). Pokračujte procházkou do Evergreenu, venkovní terasy na střeše DOX+ (Sledujte navigaci od vstupu do DOX+)

Hlavní program začíná v 18.00 v sále DOX+, přijďte včas a zažijte atmosféru DOXu se stipendisty Akademie MenART.  

„Hudba je jedinečný způsob vyjádření našich myšlenek, pocitů, emocí… Rád bych během našeho setkávání propojil více svět improvizace se samotnou tvorbou, kompozicí, od zachycení nápadu k možnostem jeho rozvíjení, hlouběji pracovat se zvukem, barvou, energií, vším, co nám pomůže lépe vyprávět náš příběh… Každý z nás je jedinečný, jinak namíchaný, má v sobě něco co ho charakterizuje. Tvoření je základní princip, kdy pomocí hry, improvizace rozvíjíme a odkrýváme toto v nás, poznáváme sebe a svět. Proces je mnohdy důležitější než výsledek… je to radost okamžiku, prožívání teď a tady.  Nebojme se chyby, to ona je důležitým momentem vystoupení z komfortní zóny a otvírá nám nové světy…“ Marcel Bárta

„Dodnes je pro mě klíčové slovo ve zpěvu představivost. Kam až dokáže dosáhnout, tam dosahují naše hranice. Představivost přináší emoce, které dávají sdělení opravdovost, a protože prožíváme každý jinak, nacházíme v nich i naši jedinečnost. A tedy svobodu vyjádření, bez srovnávání. Navíc věřím, že neexistuje správná technika bez prožitku. To, co mi předali moji učitelé, ráda předávám dál. Jsem zvědavá na vaše vnímání hudby, a vaši fantazii. Nakonec právě ve sdílení je smysl hudby.” Radka Fišarová