Umění pro Ukrajinu

Aukce současného umění na pomoc Ukrajině

Kde a kdy? Online na webu www.umeniproukrajinu.cz, samotná aukce proběhne v sobotu 19. března v Centru současného umění DOX, kde se bude dražit výběr 40 děl. Zbytek děl bude draženo pouze online. 

Jak? Pokud máte zájem dražit a chcete se zúčastnit na místě, prosíme o závaznou rezervaci zde. Pokud máte zájem dražit pouze online, sledujte stránky aukce.
 

Čtyři pražské galerie – Trafo Gallery, The Chemistry Gallery, Bold Gallery a Centrum současného umění DOX – se spojily v projektu UMĚNÍ PRO UKRAJINU a oslovily umělce a umělkyně, aby nabídli svá díla do dobročinné aukce na podporu Ukrajiny. Na výzvu reagovalo více než 130 umělců a umělkyň, kteří se rozhodli svá díla do aukce věnovat bez nároku na honorář. Výtěžek z aukce ve výši 100% bude věnován na sbírku SOS Ukrajina pořádané organizací Člověk v tísni.

Zapojte se i vy a podpořte Ukrajinu zakoupením děl současných českých umělců.

Všechna díla jsou vystavena na speciálně zřízené webové stránce www.umeniproukrajinu.cz, kde mohou zájemci dražit umělecká díla online. 

Samotná aukce proběhne v sobotu 19. 3. 2022 v Centru současného umění DOX a také online. Licitátorem aukce bude zkušený dražitel Milan Dospěl.

Předaukční výstava všech děl proběhne v pražské Bold Gallery. Výstava bude přístupná denně od 12. 3. do 19. 3. 2022 od 14 do 18h, ve dnech 12. 3., 13. 3. a 19. 3. od 10 do 18h.

Díla jsou publikována také na instagramové a facebookové stránce Umění pro Ukrajinu.

Za projektem stojí