Výtvarná dílna na objednávku

Nejen dětství je plné otázek

Pro koho? Pro skupinu 2–20 osob (25 osob po domluvě) 

Na jak dlouho? 
1,5–2 hodiny

Za kolik? kolik? 800 Kč / 2–5 osob + 80 Kč za každou další osobu

Kde? Program většinou začíná u pokladny Centra DOX

Rezervace? E-mailem na rodiny@dox.cz nebo volejte 295 568 104

Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Umění je klíčem k poznání světa. K aktuálním výstavám proto otevíráme vzdělávací programy pro školy i rodiny s dětmi. Stačí, když přijdete, a náš lektor vás provede.

Stálá nabídka programů ROLE (V) UMĚNÍ vám přiblíží důležité postavy uměleckého provozu a kromě umění jako takového v ní poznáte sebe navzájem.

Do jaké role se chcete vcítit?
Cítíte se jako vnímavý divák, který může mít Umění v kapse? Během napínavého pátrání po uměleckých i neuměleckých dílech ve výstavě i při výtvarném workshopu zjistíte, že umělcem může být každý, když chce.

Umělec potřebuje odvahu, protože jde často S kůží na trh. Někdy musí porušit zavedená pravidla, což ho přivede na nové myšlenky o světě i sobě samém.

Kurátor je nejen opatrovník sbírky, ale především odborník pracující s obrazy. Specialista, který kladením obrazů vedle sebe vytváří nové a další. Jaké dílo složí DJ Kurátor?

Mladší architekt může být stavitelem i zachráncem. Dopíše příběh zchátralé holešovické továrny, která se proměnila v prostory povznášející ducha i mysl. Pohádka o továrně nemá zvonec, jen začátek.

Starší architekt si uvědomuje, že každé místo a budova na nás působí. Jak vnímáme tento prostor? Po inspirativní cestě mezi vybranými skvosty architektury dospějete až k tvorbě vlastní vize. Dostanete Prostor k manipulaci. K manipulaci s obrazy nebo k manipulaci lidí?

Hurá na další akce