Během příběhu

2. 6. 2022, 15:00

Vzdělávání bez limitů, program se začátkem a koncem

Kdy? Ve čtvrtek 2. června od 15.00 do 17.00

Pro koho? Pro učitele a veřejnost

Kolik stojí? Zdarma, rezervace místa je potřeba

Kde? V prostoru studia v budově B

Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Pedagogický workshop využívající metodiky Narrative 4 a obrazový materiál výstavy BADIUCAO: MADe IN CHINA

Zažijte na vlastní kůži originální metodiku vzdělávacího programu pro školní skupiny. Kromě skvělé příležitosti sdílet osobní i profesní zkušenosti poznáte i jedinečnou výstavu čínského exilového umělce jménem Badiucao. Navázat můžete navíc návštěvou vernisáže projektu Umělci po škole (od 17 h), nebo další velké výstavy Centra DOX (NE)MOC (od 19 h).

Vyprávění příběhů patří k člověku a jeho paměti od nepaměti. Příběhy si vytváříme, pamatujeme, zapisujeme, ilustrujeme, sdílíme. Zažijte příběh tak, jak s ním pracuje mezinárodní projekt Narrative 4 a koncept „radikální empatie“ – sdílení příběhů prostřednictvím vyprávění má mnoho užitečných efektů, které výrazně přesahují oblast literatury. Rozvoj empatie, schopnosti naslouchat, péče o duševní hygienu - to vše se děje během příběhu.

Základem zážitkového programu jsou vlastní autentické příběhy účastníků, přičemž autenticita je zásadní. Osobní příběh, připravený předem, by měl být na téma „Kdy a jak mi humor pomohl v náročné situaci?“ a maximálně 5 minut dlouhý. A protože je určený ke sdílení, každý účastník se může rozhodnout, zda zvolí příběh smutný, veselý, závažný, nebo odlehčený.

Vyprávění a sdílení příběhů v programu má díky bezpečně nastaveným pravidlům moc přiblížit sobě navzájem i osobnosti zcela rozdílné. A jak máme vyzkoušené, zážitek je přenositelný i na zapojeného pedagoga. V rámci aktuální výstavy máme navíc k dispozici pro příběhy kromě blízkého a osobního tématu i spoustu obrazového materiálu k inspiraci a další tvorbě.