Dětský den

18. 6. 2010 – 18. 6. 2011

Posledního července bude v Centru současného umění DOX pro všechny děti tělem či duší připraveno tvůrčí odpoledne. V rámci výtvarných dílen vedených mladými umělci zjistíte, že dělat umění neznamená jenom kreslit a malovat – můžete třeba psát, tančit, natáčet se na video nebo stavět města. I to může být umění! Uvnitř budovy Centra DOX vás čeká procházka jejími tajuplnými zákoutími s řadou malých tvůrčích zastavení a celý program zakončí loutková pohádka na téma Baba Yaga. Nebojte se umění ani Baby Yagy a přijďte s námi strávit nevšední odpoledne!

Program:

14.00 až 16.00 – Výtvarné dílny s mladými umělci

• Dancepainting workshop – Výtvarná dílna s Janou Babincovou
Co kreslí nohy a ruce při tanci? Jaký tvar má rytmus? Jakou barvu má melodie? Jsou zvuky oblé nebo ostré? Přijďte si zatančit a objevit tajemství tvarů, které pohybem vytvoří vaše tělo. Objevte barvy emocí, které ve vás hudba vyvolá. Můžete nad tím nejdřív přemýšlet, nebo rovnou spontánně tvořit, vzniklým dílem budete rozhodně překvapeni!

Z pohádky na plátno – Výtvarná dílna s Vladimírem Houdkem
Kterou barvu máte nejraději? Jste samotáři, nebo kolem sebe máte rádi hodně lidí? Máte nějakého hrdinu? Baví vás pohádky, komixy, filmy? Vladimír Houdek se hrdiny z knížek nebo filmů nechává inspirovat ve své malbě, skrze kterou mluví o svých vlastních pocitech. Zkuste to také a vytvořte obraz, který bude vyjadřovat vás, vaše hrdiny, představy a sny.

• Změnit – vrátit – proměnit – Výtvarná dílna s Janem Pfeifferem
Přemýšleli jste někdy nad tím, jak se staví města, nebo jak vlastně vzniká místo, ve kterém žijeme? Kdo ho tvoří a jak na to přišel? Přijďte si vyzkoušet práci stavitele nebo architekta. Budeme vytvářet prostorové i plošné mapy různých prostředí a měst. Města se budou přesouvat, upravovat, bourat a opět stavět. Formou hry zjistíme, jak vzniká prostředí kolem nás a jak se mění.

14.00 a 15.00 Labyrint umění
Jste zvědaví, co se skrývá ve spletité budově Centra současného umění DOX? Kolik má tajných zákoutí, kam vedou všechny ty schody a dveře? Pojďte s námi prozkoumat toto zvláštní místo, kdysi starou továrnu, dnes plnou uměleckých děl!

16.00 Baba Yaga
Hraje atd. - Tomáš Běhal a pan Vampír
Výprava - Veronika Svobodová
Za sedmero horami a sedmero řekami, za velkými jezery a hustými lesy, je chaloupka na kuří nožce. V té chaloupce bydlí stará, ošklivá a zlá ježibaba Baba Yaga, která ze všeho nejraději má děti na kmínu! Pohádka o Jeníkovi a Mařence, kterak se v lese ztratili.
Děti na kmínu:
15kg středně tlustých dětí
velký kotel
100l horké vody
Hodně kmínu
Vaříme na mírném ohni až do změknutí!

Účinkující a lektoři:
Výtvarné dílny: Jana Babincová (absolventka FaVU), Vladimír Houdek (student AVU), Jan Pfeiffer (student AVU)
Interaktivní procházka budovou: Lektoři Centra současného umění DOX
Loutkové divadlo: Tomáš Běhal (student DAMU)

Vstupné: pro děti je vstupné i doprovodný program zdarma, doprovod 90Kč
Rezervace: tereza@doxprague.org, +420 774 716 814